Vyzerá to takmer dokonalo

Vyzerá to dokonalo

Gumenný zázrak

Tekutá guma je ochranný syntetický náter, ktorý je možné aplikovať na rôzne povrchy. Prečo o tom píšeme na Topspeede je jednoduché - je veľmi populárny medzi tunermi. Naozaj drží takmer na všetkom, čo sa bežne používa: chytí na sklo, kov, kameň, drevo, uhlík, povraz, gumu ale i na sklenné vlákna. Má slušnú odolnosť voči mrazu i vysokým teplotám, je protišmykový a vďaka svojej forme - elasticky prilne k povrchu. Tekutú gumu je totiž možné zohnať i vo forme spreja. Zatiaľ sme však neposmenuli jej najväčšiu výhodu. Ak sa vám výtvor, ktorý ste tekutou gumou vytvorili nepáči, alebo ho už nepotrebujete, jednoducho ju stiahnete z povrchu ako lepiacu pásku! A to je dôvod, prečo je obľúbená v tuningu. Neničí lak, nezanecháva po špinavé miesta a zbavíte sa jej kedy chcete.


Skvelé na Plasti Dip je, že ním môžete rýchlo a jednoducho pokryť celé auto, ako vidno na týchto dvoch priložených videách.

Ak vás už teraz svrbia dlane a nemôžete sa dočkať aplikácie Plasti Dip na svoje auto/motorku, máme pre vás skvelú správu. Plasti dip má dovozcu aj na Slovensko. Navštívte stránku www.plastidip.sk

Tekutá guma je známa z USA už od roku 1972, v Európe zaznamenala boom v posledných rokoch. Použitie je ako v automobilovom priemysle, tak i v lodiarstve, domácnosti... Jednoducho všade kde je požadovaná ochrana a elasticita náteru. Veľmi známou značkou je Plasti Dip z Nemecka. Tekutú gumu môžete kúpiť v rôznych farebných odtieňoch a v tekutej forme alebo spreji. Ak sa rozhodnete aplikovať gumu napríklad na kapotu auta, jednoducho ju nastriekate ako farbu z plechovky. Vytvoríte tým gumový náter, ktorým dosiahnete efekt podobný matnej fólii. Obľúbené je najmä striekanie kolies matnou farbou, dávajúci autu nový výraz. Ochránite tak povrch pred poškriabaním a vodou. Nástrek schne približne 15 - 20 minút a treba ho opakovať aspoň 3 krát.


Ak chcete zmeniť povrch a farbu len niektorým dielcom, nech sa páci, zdá sa, že nie je nič jednoduchšie...


Ak vládnete angličtine, viac info hľadajte na:
http://www.dipyourcar.com/


Pre našincov hovoriacich po slovensky odporúčame preštudovať web:
www.plastidip.sk

S tekutou gumou v spreji nemusíte pokryť celý disk. Rovnako ako pri použití spreja môžete vybrane časti prekryť a vytvoriť ešte zaujímavejší efekt!

Tu je skvelý dôkaz, ako ľahko sa môžete povlaku zbaviť. Stačí ho precízne olúpať a máte pôvodný dielec, prípadne sa po sezóne môžete rozhodnúť pre inú farbu nástreku :)