Pred pár dňami sme priniesli informáciu, že britská značka TVR sa pokúša vstať z mŕtvych. Impulzom na nový začiatok je majiteľ Les Edgar, ktorý kúpil skrachovanú automobilku od ruského miliardára Nikolaia Smolenskeho. Prvotné správy však neodhaľovali žiadne podrobnosti o spôsobe, akým chce TVR obnoviť svoju výrobu. Niektorí sme si dokonca len mysleli, že ide o PR cvičenie a možno aj o prázdne reči. Les Edgar však vyvracia všetky negatívne dohady.

Les Edgar, muž, ktorý resuscituje TVR.

Britský Autocar priniesol nové informácie o budúcich plánoch TVR. Hneď na začiatok treba povedať, že výrobca chce zachovať svoju tradíciu. A to je veľmi dobre. Motor, ktorý bude poháňať zadné kolesá, má ostať vpredu. Majiteľ značky sa zatiaľ nerozhodol či chce pokračovať aj v tradícii vývoja vlastného motora, alebo bude do svojich áut pohonné jednotky jednoducho kupovať.

 

Edgar tvrdí, že TVR bude v blízkej budúcnosti ponúkať dve modelové rady. Prvý typ majiteľ opisuje ako konkurenciu pre „Aston z druhej ruky“. Vyjadrenie jasne naznačuje budúce smerovanie automobilky. Nové typy si majú zachovať svoju mechanickú jednoduchosť a budú existovať bez všetkej nepotrebnej elektroniky. Výhodou nových TVR by mala byť aj pomerne nízka cena, ktorá by sa mala pohybovať od 50 do 80 tisíc libier (58 až 93 tisíc €).

 

Veľmi dobrou správou je, že TVR nechce vyrábať elektromobily, sedany, SUV a podobne. Jednoduchá konštrukcia športového auta a pomerne nízka cena. Presne týmto si už raz TVR získalo popularitu a dokáže to znovu.

Sympatická značka TVR ukončila svoje fungovanie počas minulého roka.

Zatiaľ nevieme nič o názvoch nových TVR. Edgar kúpil spolu s automobilkou aj práva používať už existujúce názvy, no pravdepodobne sa vydá inou cestou. Podľa jeho slov nechce aktualizovať staré modely, radšej vytvorí nové.

 

Les Edgar dokonca uvažuje o možnom návrate do Le Mans! Najprv však chce oživiť celú značku. Držíme mu palce!

 

 

Zdroj: autocar.co.uk

Prečítajte si aj: Na SlovakiaRingu sa v 3. kole SOP preháňali tisícky koní