Nie nadarmo Jackie Stewart nazval Nordschleife zeleným peklom. Severná slučka bola a ešte aj dnes je jednou z najzaujímavejších a zároveň najnebezpečnejších tratí na svete. Svoju odvahu sem prichádzajú testovať okrem pretekárov aj obyčajní smrteľníci. Automobilky používajú Nürburgring na vývoj svojich najlepších typov a naháňanie rekordov. Nie vždy to skončí šťastne.

Tvrdá nehoda Koenigseggu Arega R, posádku museli previezť do nemocnice

Posádka Koenigseggu Agera R nebude na testovanie na Nordschleife dobre spomínať, s autom tvrdo narazili do zvodidiel a vodiča aj spolujazdca museli po nehode previezť do nemocnice.

Naposledy sa na legendárnu nemeckú trať vybral Koenigsegg, ktorý 9. septembra testoval hneď dve autá, prototyp Koenigsegg One:1 a Koenigsegg Agera R. Špióni z Nürburgringu predpokladajú, že prípade Agery R nešlo a sériový stroj, ale vývojovú mulu, kde skúšali nové súčiastky. Posádka tohto auta však mala smolu, s Agerou R tvrdo narazili do zvodidiel. Vodič ani spolujazdec však nevyviazli bez zranení a oboch museli previezť sanitkou do nemocnice. Podľa svedkov na tom bol horšie vodič auta.

Táto nehoda nám pripomína, aký nebezpečný dokáže byť Nürburgring. Iba nedávno na Nordschleife horela Honda NSX, jej vodič našťastie unikol zraneniu. Posádka Koenigseggu také, šťastie nemala. Testovaciemu jazdcovi a spolujazdcovi želáme skoré uzdravenie a nech sa čo najskôr vrátia za volant švédskeho supercaru.

Zdroj: autoblog.com