Ultimu založili v roku 1992 Ted Marlow a Richard Marlow. Začali vyrábať kitcary, ktoré nechali za sebou kopu superšportov slávnych značiek a nepotrebovali k tomu armádu inžinierov, či dizajnérske štúdiá. Ich kit bol taký dobrý, že slúžil ako testovacia platforma pre McLaren F1. Briti ich volajú doslova „kôlňové autá“, pretože takéto autá vznikajú v rôznych kôlňach a pod prístreškami. Nie je to ale hanlivé slovné spojenie, symbolizuje výkonnú mašinu, zvlášť keď dokáže vycvičiť aj najlepšie supercars.

Napríklad taká Ultima GTR720, v Top Geare na ňu obuli sliky a skúsili nemožné, prekonať čas 1:10,7, ktorý zajazdil Michael Schumacher na svojom Ferrari FXX. A ten malý smrad z britskej kôlne to dokázal. Ultima to natrela jednému z najlepších jazdcov histórie v jednom z najlepších áut, jej čas 1:09,9!

Ultima Evolution patrí k tomu najlepšiemu, čo Briti dali automobilovému svetu. Kitcar, ktorý naloží pomaly každému supercaru, si teraz môžeme pozrieť na videu a započúvať sa do zvuku prepĺňaného V8.

Posledné dielo tejto britskej dielne na trhače supercarov sa volá Ultima Evolution. Najsilnejšia verzia má 1020 k, 950 kg, šprint na stovku zvládne za 2,3 sekundy, 160 km/h (100 Mph) dá za 4,9 s a zastaví sa na topspeede 386 km/h. Kitcar aj množstvo obrázkov sme vám predstavili v minulom článku o Ultime Evolution, no dnes tu máme niečo nové. Video, kde sa môžeme pokochať nádherným zvukom prepĺňaného V8 Chevrolet a parádnymi prejazdmi britským vidiekom.

Zdroj: carscoops.com