Začiatkom roka sme sa dozvedeli, že Rowan Atkinson predáva McLaren F1. Auto kúpil v roku 1997 za 540 000 libier (asi 746 000 eur), vlastnil ho 18 rokov a keď z neho stal vyhľadávaný kúsok, ponúkol ho na predaj. Za supercar, s ktorým dvakrát havaroval, z toho jedna oprava sa zapísala do histórie s najvyšším poistným plnením 910 000 libier (asi 1,25 milióna eur), chcel Mr. Bean 8 miliónov libier, teda asi 11 miliónov eur.

Mr. Bean už predal McLaren F1, auto zostáva vo Veľkej Británii

McLaren F1 Rowan Atkinsona má už nového majiteľa. Vieme, že supercar zostáva vo Veľkej Británii a suma, ktorú za auto kupec zaplatil je jedna z najvyšších na ostrovoch.

Najprv sa zdalo, že o auto nie je veľký záujem. Atkinsona videli, ako s McLarenom F1 vozí v Londýne. Mr. Bean ale nemal supercar ako garážovú kráľovnú, jazdil s ním na dovolenky, či rôzne stretnutia majiteľov, alebo fanúšikov značky. S autom, ktoré poháňa 6,1 litrový atmosférický V12 s výkonom 627 k, zrýchli na stovku za 3,2 s a má topspeed 386 km/h, komik najazdil len 66 000 km a predával ho prostredníctvom aukčnej spoločnosti Taylor and Crawley.

Sumu, za ktorú kupec McLaren F1 kúpil nezverejnili, ale je jedna z najvyšších na ostrovoch

David Clark, šéf spoločnosti Taylor and Crawley, potvrdil, že McLaren F1 predali: „Každý je týmto obchodom potešený. O auto bol záujem z celého sveta a teraz išlo k britskému kupcovi, ktorý ho bude využívať rovnako ako Rowan.“ A pokračoval: „Je to jedna z najvyšších  súm, za akú sa kedy predalo auto vo Veľkej Británii. Rowana to teší, ale možno je aj trochu smutný, že s autom najazdil len 40 000 míľ.“ Clark nepovedal, koľko nový majiteľ za McLaren F1 zaplatil, neprezradil ani jeho meno.