Volvo sa za roky svojej existencie stalo synonymom nenápadného luxusu a pohodlia. Automobilka túto povesť neustále prehlbuje a to nielen autami, ale aj službami. Práve preto v tomto období predstavuje revolučný spôsob nakupovania. Vianoce sa totiž už dávno premenili zo sviatkov pokoja na obdobie stresu a utrácania. Z peknej tradície obdarovať svojich blízkych sa stalo nekonečné a nezmyselné behanie po preplnených nákupných centrách. A práve tu prináša Volvo nový stupeň pohodlia.

Volvo posunulo nakupovanie cez internet na novú úroveň. Pri donáške do auta už nemusíte čakať na kuriéra. Dostane totiž jednorazový digitálny kľúč od kufra vášho auta a váš nákup vám doručí aj bez vašej prítomnosti. Vám príde iba správa, že nákup máte v aute.

Predstavte si nakupovanie darčekov bez toho, aby ste museli hľadať parkovacie miesto na preplnenom parkovisku a predierať sa cez nekonečný dav ľudí, čakať v nekonečných radoch a nakoniec v zápche cestou domov. Že poznáte odpoveď? Áno, nakupovanie cez internet je tu už dlho a spomenutých nepríjemností vás zbaví. Aj tento spôsob však prináša svoje úskalie a tým je donáška. Dohoda s kuriérom totiž nie je vždy jednoduchá a nie vždy príde v čase, ktorý vám vyhovuje. A tu prichádza inovácia od Volva, ktorú nazvali donáška do auta. V princípe ide o jednoduchú vec. Cez internet si objednáte tovar, zaplatíte ho a kuriér vám ho prinesie až do auta, bez toho, aby ste museli byť pri tom. Spolu s objednávkou mu totiž pošlete aj digitálny kľúč, ktorý mu umožní jednorazovo otvoriť iba kufor vášho auta a naložiť tam zásielku. Vy si ju už len odveziete domov.

Volvo sa v tomto projekte spojilo s PostNord, ktorá zabezpečí doručenie s niekoľkými škandinávskymi obchodmi. Automobilka spúšťa projekt v Göteborgu a bude k dispozícii pre majiteľov áut značky Volvo. Neskôr chce projekt rozšíriť aj do iných miest vo Švédsku a aj do iných krajín. Hoci ide o výborný nápad a prínos k pohodliu, vo vzduchu visí otáznik nad bezpečnosťou takého nakupovania. Verili by ste kuriérskej službe natoľko, že by ste jej zverili kľúč od kufra vášho auta, hoci jednorazový?

Zdroj: Volvo