Volvo Ice Camp

Volvo túto zimu už po štvrtý krát otvorilo, nielen pre svojich fanúšikov, Volvo Ice Camp. Je 2500 metrov nad morom v centre jedného z najlepších európskych lyžiarskych stredísk na ľadovci Kitzsteinhorn v blízkosti mestečka Kaprun. Čo je vlastne Ice Camp? Vlastnými slovami by som to nazval jednoducho a výstižne “ľadové kráľovstvo“. Ani nie kvôli prostrediu, v ktorom sa Ice Camp nachádza, ale hlavne preto, z čoho je vyrobený, teda z ľadu. Celý Ice Camp tvorí komplex niekoľkých iglu, z ktorých najväčšie tvoria štyri priamo prepojené iglu, každé s priemerom 12 metrov, spojené s dizajnovo unikátnymi prvkami vyrobenými z ľadu.

Spoločnosť tomuto obriemu iglu robí niekoľko menších iglu, v ktorých je možne aj nocovať. Pripomínam že komplet celé iglu je vytvorené zo snehu a ľadu, postele nevynímajúc. Izoláciu od chladu pri spánku zaručuje jedine niekoľko kožušín a spacák. Samozrejme, pred samotným spánkom je tu možnosť sa vyrelaxovať do bezvedomia. Sauna či jacuzzi v zasneženom prostredí sa zaručene postarajú o to, aby vám chlad v iglu nerobil problém zo spánkom. Okrem spomenutých aktivít má Volvo Ice Camp pre svojich návštevníkov prichystané aj množstvo športových disciplín. Povedané jednoducho nudiť sa zaručene nebudete.

Volvo Ice Camp

Zaujímavý je tiež príbeh o tom, ako sa celý Ice camp staval. Koľko snehu, ľadu bolo použitého na výstavbu a tak isto ako dlho vlastne celá výstavba trvala. My využijeme jednu z výhod webu a celý postup prác vám ponúkame v krátkom zostrihu.

Volvo Ice Camp je veľmi príjemnou možnosťou ako stráviť volný čas v kruhu rodiny či priateľov a pri tom ostať verný svojmu automobilovému koníčku. :-) Osobne by som týmto velmi rád poďakoval spoločnosti T.O.P. Auto Slovakia, ktorá mi umožnila zažiť jedinečný a neopakovateľný zážitok.

Volvo Ice Camp S60