Preteky FIA CEZ OMV MaxxMotion Rallycross odštartovali uplynulý víkend 8. motoristickú sezónu okruhu Slovakia Ring pri Orechovej Potôni. Až 165 pretekárov Slovenska, Česka, Rakúska a Maďarska bojovalo o cenné body národných šampionátov a Stredoeurópskej trofeje FIA (FIA CEZ) v niekoľkých kategóriách.

Miroslav Pospíchal štartoval s VW Polom

Najlepším Slovákom na FIA CEZ OMV MaxxMotion Rallycrosse bol Miroslav Pospíchal na VW Polo, ktorý vyhral triedu Super Touring Car nad 2000 cm3. V najsilnejšej kategórii SuperCars zvíťazil Maďar Tamás Kiss Pál na Peugeote 208 SC.

Najúspešnejším Slovákom sa stal Miroslav Pospíchal na Volkswagene Polo vo výkonnej triede Super Touring Cars s objemom motorov nad 2000 cm3 (STC+2000). V napínavých súbojoch vyhral pred Rakúšanmi Karlom Schadenhoferom (VW Golf) a Oliverom Gruberom (Ford Sierra).

Rallycross je tvrdý šport

Víťazom najsilnejšej kategórie SuperCars bol maďarský pretekár Tamás Kiss Pál na Peugeote 208 SC. Udržal za sebou skúseného Rakúšana Maxa Puchera na Forde Fiesta SC. Tretí skončil Maďar Zoltán Vass na Mitsubishi Colt SC. Tieto takmer 600-koňové stroje zaujali divákov tiež neuveriteľným zrýchlením, porovnateľným s monopostami Formuly 1 (2 s z 0-100 km/h).

Zdroj: tlačová správa