Ochranu rebier stále nepoužíva veľké množstvo jazdcov. Nejedná sa len o pilotov série vytrvalostných pretekov verejnosti KartCup. Narazenie, či dokonca zlomenie rebier v motokáre hrozí nie len vlastnou vinou neodhadnutím brzdenia pri náraze do mantinelov, ale aj pri vzájomnom tvrdšom kontakte dvoch motokár. Z hľadiska bezpečnosti jazdca je po prilbe chránič rebier druhou najdôležitejšou výbavou gokartingu. Ak teda jazdíte na motokárach častejšie a okrem voľných jázd si doprajete aj preteky, chránič rebier jednoznačne odporúčame. Napríklad v sortimente www.racing-shop.sk, ktorý má samostatnú sekciu pre motokáristov.

 

Ak teda jazdíte na motokárach častejšie a okrem voľných jázd si doprajete aj preteky, chránič rebier jednoznačne odporúčame. Napríklad v sortimente www.racing-shop.sk, ktorý má samostatnú sekciu pre motokáristov.

 

Sekcia chrániče rebier obsahuje kvalitné veci značky SPARCO v cenovom rozpätí od 59 do 199 €. Tu si iste vyberiete. Na vlastnej ochrane iste nešetrite. Presne ako hovorí nadpis: Aby bola zábava na motokárach opakovaná, musí byť bezpečná!