Audi TT je vo výrobe už neuveriteľných 15 rokov. Momentálne je na trhu jeho druhá generácia a práve tento rok prekročil počet vyrobených áut s označením TT pól milióna kusov. Automobilka sa preto rozhodla dať na trh limitovanú 500 kusovú sériu TTS.

 

V podstate ide o dobre vybavené TTS. Pod kapotou bude 2,0 litrový motor TFSI s výkonom 200 kW (272 k). K nemu bude na výber 6 stupňová manuálna prevodovka, alebo 6 stupňový dvoj spojkový automat S-Tronic. S ním športiak zrýchli z 0 na 100 km/h za 5,3 s. Autá z tejto edície sa budú dať kúpiť v dvoch farbách. Šedá Nimbus pre coupe a Imola žltá pre roadster. Okrem farby budú odlíšené aj niektorými prvkami z modelu RS ako napríklad pevným zadným krídlom a 19" diskami kolies.

 

Vnútri výbavu obohatí navigačný systém, audio sústava Bose s rozhraním pre pripojenie iPodu, Bluetooth, alebo napríklad tempomat. Kožený interiér sa bude odlišovať aj hrubým „baseballovým“ prešitím sedadiel sivým, alebo žltým pásom kože. A keďže budúci rok Audi uvedie na trh už tretiu generáciu TT, táto 500 kusová séria TTS je posledným upozornením na tú druhú.