Audi potvrdilo výrobu nového crossoveru s označení Q1. Na trh by mohol doraziť niekedy v roku 2016. Názov hovorí jasne. Novinka sa zaradí na úplné dno ponuky „Q“ a teda pod Q7, Q5 a Q3. Q1 prepožičia svoju platformu VW Polo. Vďaka tomu príde na trh s dĺžkou len 3,8 metra. Jeho výroba bude prebiehať v Ingolstadte. Audi nám veľa informácií neposkytlo, no my vieme čítať aj medzi riadkami.

V súčasnosti Audi prezentuje Q1 takto.

Detailné informácie nie sú to jediné, čo nám chýba. Automobilka nezverejnila ani žiaden obrázok. K dispozícii máme len jednu skicu, ktorá naozaj v hrubých črtách naznačuje, ako bude Q1 vyzerať. Vidíme na nej veľké kolesá svalnaté blatníky a ostré hrany. Sériová podoba však bude určite iná. Dizajn päťdverového crossovera uberie na extravagancii a zaradí sa k svojim súrodencom.

 

Ďalším vodítkom v oblasti vzhľadu nám môže byť koncept Crossline Coupé, ktorý automobilka predstavila počas minulého roka v Paríži.

 

Audi Q1 na trh dorazí v roku 2016. Dĺžka 3,8 metra napovedá, že jeho rozmery budú skôr menšie, ako väčšie. O motory sa bude pravdepodobne deliť s typom A1.

Crosslane Coupé mal síce strechu targa, no v konečnom dôsledku by od neho Q1 mohla pochytiť nejaké dizajnové prvky.

Pod kapotou najmenšieho Audi z radu Q by mali vystupovať motory 1,4 TFSI a 1,4 TDI. Zatiaľ nie je jasné na koľko kolies ich výkon pôjde, no minimálne predné to budú určite. Vrchol ponuky bude tvoriť model SQ1.

 

Ekológia si s najväčšou pravdepodobnosťou vynúti aj hybridnú verziu. V tomto prípade by Q1 mohla dostať dokonca agregát 1,2 TSI, ktorému bude pomáhať elektromotor.

 

Audi si od Q1 sľubuje zvýšenie predajov crossoverov. V súčasnosti tvoria predaje SUV až 28 percent všetkých predajov danej značky.

 

Zdroj: autoblog.com

Prečítajte si aj:  Niečo pre vášho školáčika: mini SUV Audi Q1 realitou