Namiesto investícii do veľkého kupé, luxusného kombi a MPV, sa chce automobilka zamerať na vývoj a stavbu SUV.

Dnes ponúka Audi spolu až 50 modelov. V najbližších piatich rokoch chce toto číslo zvýšiť o celú desiatku. Aké nove typy teda môžeme čakať v ponuke? Audi A8 Avant? MPV? Veľké kupé? Šéf automobilky Rupert Stadler tvrdí, že nie. Nemáme čakať žiadneho konkurenta pre BMW radu 6. Štýlové kupé by síce zlepšilo imidž, ale segment kupé nedáva zmysel pretože sa neustále zmenšuje. 


„Pokiaľ chceme zvýšiť globálne predaje, ideálnym krokom je s väčšou pravdepodobnosťou veľké SUV, ako je napr. prichádzajúci typ Q8, než veľké kupé,“ dodáva Rupert.

Audi chce viac SUV

Audi TTQ

Nemáme čakať ani na MPV, tento segment dokážu podľa Ruperta pokryť rôzne SUV. V BMW si to manažéri pravdepodobne nemysleli, preto vznikol aj kontroverzný rad 2 Active Tourer. Podľa šéfa Audi si nemáme robiť nádeje ani na Audi A8 Avant. Veľké luxusné kombi by malo zmysel len v Európe a Audi je globálna firma. Navyše rolu veľkého luxusného kombi dokáže zvládať aj súčasné Audi A7 Sportback. Stavba väčšieho kombi so znakom Audi z ekonomického pohľadu nedáva zmysel.

Audi chce viac SUV

Audi Q1

Namiesto investícii do veľkého kupé, luxusného kombi a MPV, sa chce automobilka zamerať na vývoj a stavbu SUV. Podľa predstaviteľov značky záujemcovia o SUV sú emotívni a preto neváhajú míňať väčšie peniaze za autá. Aké nové typy teda plánujú v Inglostadte? Malé SUV Q1, ktoré bude vychádzať z A1. Ďalej už spomínané veľké SUV Q8, to bude s veľkou pravdepodobnosťou konkurovať Mercedesu GL. Ďalším SUV by malo byť TTQ, ktoré bude derivátom kupé TT. Posledné menované auto ešte manažéri nepotvrdili, s plánovanou „SUV inváziou“ s ním napokon ale asi môžeme počítať. 

Zdroj: autonews