Už v septembri minulého roka sme vás informovali, že majiteľ automobilky Lotus zvažuje jej predaj. Britský výrobca športových automobilov totiž patrí malajzijskému Protonu, no ten v roku 2011 kúpila firma DRB-Hicom. Hoci sa Lotusu v posledných rokoch ekonomicky darí, Proton kontinuálne produkuje obrovskú stratu. Preto ho chce DRB-Hicom predať. O automobilku prejavili najvýraznejší záujem najmä dvaja hráči.

Záujem o kúpu Lotusu má čínska firma Geely, ktorá je okrem iného majiteľom Volva

Prvým je PSA a druhým čínsky Geely. PSA chce získať najmä prístup na juhoázijský trh. Francúzi sú pritom pripravení investovať do novej továrne v Malajzii. Majú však záujem iba o značku Proton aj kvôli už existujúcim voľným výrobným kapacitám. Na druhej strane, firma Geely, ktorá je okrem iného vlastníkom Volva, prejavila záujem o Proton najmä pre technológie, ktorých nositeľom je v tomto prípade Lotus. Výsledkom by teda mohol byť samostatný predaj Protonu (respektíve 51% akcií) do rúk PSA a predaj Lotusu firme Geely.

Zdroj: carscoops

LOTUS BUDE ZREJME NA PREDAJ...

LOTUS BUDE ZREJME NA PREDAJ...

Slávna britská automobilka Lotus bude zrejme čoskoro na predaj. A to aj napriek tomu, že podľa odhadov už budúci rok ...

25. 09. 2016
ZAPLATÍ PSA ZA OPEL 2 MILIARDY?

ZAPLATÍ PSA ZA OPEL 2 MILIARDY?

Nedávno sme priniesli správu o tom, že PSA (Peugeot-Citroen) má záujem o značku Opel. Rokovania stále prebiehajú a ...

19. 02. 2017