Myslíte si, že je to ďalší bláznivý koncept z autosalónu Los Angeles? Máte úplnú pravdu. Jeho názov je Chevrolet Chaparral 2X a na ceste ho tak skoro určite neuvidíme. Hlavný dôvod je ten, že používa nekonvenčný motor.

Koncept Chevrolet Chaparral 2X spája minulosť s budúcnosťou. Futuristický návrh odkazuje na meno Chaparral Racing. Chaparral spolupracoval s Chevroletom v 60. rokoch. Pretekali v takých sériách ako IndyCar, či Trans-Am. Za zmienku stojí, že Chaparral 2J bolo prvé auto, ktoré využívalo tzv. „prísavný efekt“. Ten vytváral pod autom podtlak a auto mohlo jazdiť rýchlejšie. Tu však história končí a prichádza futuristická stránka konceptu.

Chaparral 2X využíva laserový pohon s výkonom 671 kW. To je dôvod prečo ho neuvidíme na okruhoch, či na cestách ani v blízkej budúcnosti. Laserový pohon čerpá energiu z lítium-iontovej batérie. Koncept dosiahne vo virtuálnom svete maximálnu rýchlosť na úrovni 386 km/h. Na 60 míľ (96 km/h) zrýchľuje len za 1,5 sekundy. Automobil ďalej disponuje technológiou natáčania všetkých kolies.

Dizajn vozidla je inšpirovaný lietajúcim oblekom. Preto pilot v aute nesedí, ale leží. Keďže tu nenájdeme klasickú kabínu, všetky potrebné informácie sa pilotovi premietajú priamo na prilbu. Pre lepšiu predstavu si pozrite priložené video.

S autom sa v reálnom svete tak skoro nestretneme, ale hráči počítačových hier naň môžu naraziť v hre Gran Turismo 6.

 

Zdroj: autoblog.com