Sébastien Loeb je zdá sa, motoršportový multitalent. Po rekordnej sérií v rally (9 titulov svetového šampióna v rade 2004-2012) si vyskúšal monopost F1, potom preteky do vrchu Pikes Peak, následne FIA GT3 a od budúcej sezóny vhupne rovnými nohami priamo do svetového šampionátu cestných vozov FIA WTCC! Takže je viac než isté, že túto dnes už legendu budete môcť osobne stretnúť aj na Slovakia Ringu počas sezóny 2014! Sám som zvedavý, ako mu to pôjde, keďž v rally bol vyhlásený asfaltový špecialista. Samozrejme, preteky na okruhu sú celkom iná káva, ale keď to už raz má chalan v rukách, tak... Nechajme sa prekvapiť a buďme Citroenu vďační za tieto aktivity a podporu motoršportu. Som si viac než istý, že týmto krokom získal celý šampionát WTCC obrovský magnet pre divákov, ktorých bude zaujímať rovnako ako nás, ako si tento rally šampión bude počínať.

Sébastien Loeb sa už teší na WTCC. A my tiež!

Áno, Citroen tým samozrejme sleduje aj svoje ciele, napríklad silný marketingový zásah na trhoch, kde chce preraziť či navýšiť predaje. Napríklad Čína či Rusko alebo Južná Amerika sú tie správne krajiny na propagáciu pomocou motoršportovej megastar. A podporu prisľúbil aj dlhoročný partner firma Total. Takže? Show must go on!

 

Takže majte sa na pozore, FIA World Touring Car Championship (FIA WTCC) pre budúci rok bude isto pekelne zaujímavý seriál na sledovanie!