Väčšina z vás asi pozná DeLorean. Áno to je to auto, ktoré vo filme Back to the Future dokáže cestovať časom. Americká automobilka DMC vyrábala DeLorean od roku 1981 do roku 1983 a spolu vyrobila len 8583 kusov. Znalci vedia, že zaujímavému dizajnu chýbal poriadny motor. Pod kapotou bol dýchavičný V6 s výkonom 110 kW (150 koní). To však nevadí mnohým fanúšikom po celom svete, ktorí toto auto doslova zbožňujú. Jedným z nich je aj Rich Weissensel, ktorý je absolútnym fanatikom. Vo voľnom čase zbiera poškodené, či búrané DeLoreany a prerába ich do rôznych podôb.

Za posledných štrnásť rokov stihol Rich vytvoriť limuzínu so šiestimi krídlovými(gullwing) dverami, vznášadlo, kabriolet, či „repliku“ z filmu Back to the Future.

Všetko začalo, keď sa Rich Weissensel stretol so zakladateľom značky Johnom DeLoreanom. „Ukázal som mu svoje skice a povedal mu, že by som rád niečo také postavil. Asi si o mne myslel, že som blázon. Ale povedal mi ak to dokážeš. Choď do toho!“ Inšpirovaný softvérový inžinier sa teda pustil do stavby prvého projektu. „DeLorean Monster Truck“ vznikol údajne len po mesiaci prác.

DeLorean DMC-12 sa vyrábal od roku 1981 do roku 1983.

Za posledných štrnásť rokov stihol Rich vytvoriť limuzínu so šiestimi krídlovými(gullwing) dverami, vznášadlo, kabriolet, či „repliku“ z filmu Back to the Future. Mohli by ste si myslieť, že tento pán upravuje všetko čo sa mu dostane pod ruku. Ale pozor, nie je to tak. Dôkazom je aj to, že vlastní tri originálne kúsky DeLorean. Tieto autá obdivuje natoľko, že by si nedovolil upraviť nepoškodený kus. V originálnom stave je ich na cestách totiž stále menej a menej.


A prečo to Rich všetko robí? Podľa jeho vlastných slov, pretože je úplný blázon do DeLoreanov.

 

Zdroj: autoblog.com