Jazdcov čaká zaujímavý deň na trati. Organizátori sa rozhodli, že skupiny STC a CUP budú jazdiť tréningy a preteky spolu, to isté platí aj pre tréningy skupín BTC a OFC. Tým ušetrili čas a v Maďarsku ponúknu okrem štandardného voľného tréningu, dvoch kvalifikácií a dvoch pretekov aj ďalší ranný voľný tréning, ktorý pretekári môžu využiť za poplatok 40 eur. Okrem tradičných pretekov odštartuje na Pannoniaringu aj nultý ročník Time Attacku, kde sa môže zúčastniť každý. Jazdci Time Attacku musia mať len základnú výbavu: ťažné oká vpredu i vzadu, dlhé oblečenie, prilbu a rukavice.

Pannoniaring sa nachádza južne od mesta Ostffyasszonyfa, približne 120 km na juh od Bratislavy. Cestu naň zvládnete autom za hodinu a 45 minút. Ak pôjdete po diaľnici, pri meste Mosonmagyaróvár zídete smerom na Jánossomorja. Ak ale nechcete využiť diaľnicu tak, z Bratislavy vyrazíte smerom na Rusovce, cez Rajku do Mosonmagyaróváru a odtiaľ do Jánossomorja. Potom cez mesto Csorna, Beled do Ostffyasszonyfy, za ktorou sa nachádza Pannoniaring.

Maďarský technický okruh má dĺžku 4740 m. Po cieľovej rovinke pretekári prichádzajú do rýchlej pravej zákruty, po ktorej musia brzdiť, pretože nasleduje pomalá pravá zákruta. Na rovinke potom jazdci naberú rýchlosť, ktorou prejdú rýchlou ľavou, aby po jej prejazde ešte zrýchlili. Potom tvrdo brzdia po veľmi pomalej ľavej zákruty. Nasledujúca rovinka ich privedie do pravotočivej zákruty. Ďalšou krátkou rovinkou sa pretekári približujú k veľmi náročnej technickej časti. Začínajú pravou, po ktorej prejazde ich čaká nie práve jednoduchý prejazd kombinácie dvoch ľavých zákrut. Následne akcelerujú a cez pravú zákrutu sa blížia prudkej pravej, pred ktorou musia opäť tvrdo brzdiť. Kombinácia pravej a ľavej zákruty privedie pretekárov na dlhú rovinku zakončenú miernou pravou zákrutou. Po nej prechádzajú pomalou ľavou a potom rýchlou ľavou zákrutou, ktorá rozdeľuje rovinku na dve časti. Ďalšia pravá zákruta privedie jazdcov na krátku rovinku. Nasleduje kombinácia dvoch pravých zákrut, ktorými sa jazdci vrátia na cieľovú rovinku a ukončia jedno kolo na Pannoniaringu.

Začiatok júla prinesie na Pannoniaring typické letné počasie. Čaká nás slnečný deň len s miernou oblačnosťou a teplotami, ktoré budú atakovať 30°C.  Okruhu sa vyhne dážď a pretekári si budú môcť užiť nádherný deň a skvelú atmosféru na trati.

Registrácia na štvrté podujatie Slovenského Okruhového Pohára už beží na stránke www.okruhy.sk, kde nájdete aj všetky informácie o pretekoch a novo spustenom Time Attacku. Organizátori pre pretekárov pripravili zaujímavý program:
8.7. 2015 (streda)  od 18:00 možný vstup do areálu Pannoniaringu
19:00-22:00 administratívne a tech. preberanie
9.7. 2015 (štvrtok) 
od 6:30 možný vstup do areálu Pannoniaringu
7:15-8:30  administratívne a tech. preberanie
8:35-8:45  povinná rozprava jazdcov
09:00 – 9:30
Extra platený voľný tréning pre všetky skupiny (40 eur)
09:30 – 9:50
20min. voľný tréning pre STC, CUP
09:50 – 10:10
20min. voľný tréning pre BTC, OFC
10:10 – 10:30
20min. kvalifikácia č.1 pre STC, CUP
10:30 – 10:50
20min. kvalifikácia č.1 pre BTC, OFC
10:50 – 11:20
preteky č. 1 20min. letmý štart pre STC, CUP
11:20 – 11:50
preteky č. 1 20min. letmý štart pre BTC
11:50 – 12:20
preteky č. 1 20min. letmý štart pre OFC
12:20 – 13:20
Obedná prestávka
13:20 – 13:40
20min. kvalifikácia č.2 pre STC, CUP
13:40 – 14:00
20min. kvalifikácia č.2 pre BTC, OFC
14:00 – 14:30
preteky č. 2 20min. letmý štart pre STC, CUP
14:30 – 15:00
preteky č. 2 20min. letmý štart pre BTC
15:00 – 15:30
preteky č. 2 20min. letmý štart pre OFC
15:30 - 16:00
Time Attack kvalifikácia č.1 + 15min voľný tréning Media Cup
16:00 - 16:30
Time Attack kvalifikácia č.2 + 15min kvalifikácia Media Cup
16:30 - 17:00
Time Attack Race 1
17:00 - 17:30
Media Cup Race
17:30 - 18:00
Time Attack Race 2
18:00
Vyhlásenie výsledkov

Štartovné môžu jazdci zaplatiť dvoma spôsobmi, buď na účet Slovenského Okruhového Pohára do 14 dní pred pretekmi, alebo registrovaní jazdci priamo na mieste:
•    Štartovné na preteky uhradené na účet organizátora 14 dní pred pretekmi 179,- eur
•    Štartovné na preteky  pre prihláseného jazdca hradené na mieste 199,-eur
•    Štartovné na Time Attack hradené na mieste 129,-eur

Zdroj: tlačová správa