Juan Manuel Fangio je legenda Formuly 1. V 50-tych rokoch minulého storočia vybojoval 5 titulov Majstra Sveta a dlho to vyzeralo, že ho nik neprekoná. Rekord si udržal neuveriteľných 47 rokov. Až potom ho o dva tituly prekonal istý Michael Schumacher. Fangio sa ako správny pretekár starých čias nikdy neoženil. No mal niekoľko vzťahov. A až doteraz nemal oficiálne žiadne deti. Oscar „Cacho“ Espinoza však hovoril, že je synom slávneho pretekára a nebál sa týmto tvrdením obrátiť na súd.

Legenda F1, Juan Manuel Fangio, vybojoval 5 titulov Majstra Sveta F1, nikdy sa neoženil a verilo sa, že nemal deti. Argentínsky súd však potvrdil, že Oscar „Cacho“ Espinoza je biologickým synom Fangia.

Cacho je synom Andrei Berruetovej, ktorá bola vydatá za muža menom Espinoza, no s Fangiom mala dlhotrvajúci vzťah. Oscar požiadal súd o určenie otcovstva. Argentínsky sudca Rodrigo Cataldo nariadil vykonať testy DNA. Fangiovo telo exhumovali, aby získali vzorku potrebnú na test. Výsledok Espinozu potešil, podľa testov je na 99,99% synom argentínskej legendy a súd potvrdil, že je jeho biologickým synom. Teraz, keď je Oscar oficiálne synom Juan Manuela Fangia, chce si nechať zmeniť priezvisko po skutočnom otcovi.

Juan Manuel Fangio vybojoval 5 titulov Majstra Sveta F1, rekord vydržal 47 rokov

To však nie je jediný prípad, ktorý sa zaoberá otcovstvom Fangia. Ruben Vazquez tiež tvrdí, že je Fangiovým synom. Jeho matka, Catalina Basiliová, mu o tom mala povedať v roku 2005. Zomrela v roku 2012 vo veku krásnych 103 rokov. Vazquez sa rovnako obrátil na súd a na doriešenie jeho prípadu sa stále čaká.