Mašiny ako Dodge Viper to nemajú v dnešnej dobe ľahké. Výrobcovia športových modelov sa dnes doslova chvália tým, aké jednoduché je šoférovať ich autá. V prípade, že nemáte dar na šoférovanie alebo dostatok rozumu, tak sa o vás postarajú mnohé elektronické systémy na palube. Dodge Viper však patrí k starej škole a stále je náročný na šoférovanie (aj keď má mnoho elektronických pomocníkov), a to mnohým zákazníkom nevonia. 

 

Predaje neustále klesajú. Minulý rok boli nútení dvakrát prerušiť výrobu kvôli malému záujmu zákazníkov. Tento rok je ešte horší, od januára do septembra vyrobili len 503 kusov áut.

Predaje neustále klesajú a koncern FCA sa rozhodol ukončiť výrobu. Aspoň to naznačuje dohoda medzi FCA a UAW (United Auto Workers) o zatvorení montážnej haly Connor Avenue. Práve tu vyrába Dodge typ Viper. Predaje neustále klesajú. Minulý rok boli nútení dvakrát prerušiť výrobu kvôli malému záujmu zákazníkov. Tento rok je ešte horší, od januára do septembra vyrobili len 503 kusov áut, čo je medziročný pokles o 8%. Americkému športiaku nepomohlo ani zníženie ceny o 15 000 dolárov a možnosť individualizácie modelu zákazníkom.

 

8,4 litrový motor V10 pôsobí dnes ako zjavenie aj v USA.

Ďalší model s veľkým atmosférickým motorom teda pravdepodobne končí svoju cestu. Tentokrát však nie kvôli normám, ale pre nezáujem zákazníkov. O nástupcovi zatiaľ koncern FCA mlčí. Jeho príchod je pre finančné problémy málo pravdepodobný.


Zdroj: autoblog