Ostatný víkend sa na britských ostrovoch v Goodwoode konal Festival rýchlosti, čo inými slovami znamená stretnutie tých najikonickejších áut motoršportu a k tomu predvádzačky tých najúžasnejších áut súčasnosti. Kto tam ešte nebol, mal by to rýchlo napraviť. Tam sa totiž môžete dotknúť áut, o ktorých ste doteraz čítali iba v časopisoch. Akcia je totiž pre ľudí, nie pre vybranú smotánku. Takže parkovisko na videách je voľne prístupné, a človek si zblízka môže obzrieť Williams F1 Nigela Mansella, Koenigsegg Agera či McLaren P1. Ste nadšenec do áut? Tak teraz už je vám snáď jasné, že prísť tam a vidieť raz za život je takmer povinnosť. My sme tam žial tento rok chýbali (ja osobne som bol dva razy, ale tomu už je nejaký ten piatok), tak som pre vás namiesto nejakej galérie fotografií pozbieral najlepšie videá, ktoré sú zatiaľ dostupné na webe.

Tak, ako je hlavnou časťou show dynamická ukážka na asfaltovej trati, o nič menej lákavo nepôsobí i tá statická. To sú kúsky! Hlavnou hviezdou bol zrepasovaný McLaren herca Rowana Atkinsona alias Mr. Beana, ktorého oprava bola najdrahšou poistnou udalosťou v histórii automobilových opráv. A čo Buggati Type 57?

Na svoje si prídu i priaznivci rally, ktoré sa jazdí na trati lesom na konci asfaltovej trate. Problémom je, že človek vlastne nevie čo skôr - čakať na tú Lanciu 037 alebo utekať pozrieť na McLaren P1. ktorý práve štartuje dole pod vŕškom? Krásne starosti...:)

Na záver si dajme podľa mňa to najlepšie z cestných áut, ktoré jazdili po trati. Možno vám bude chýbať McLaren P1 - ten má síce dynamické video, ale žiadny zvuk, takže si ho dáme na parkovisku...

Zvláštne vyzerajúce GTA Spano sa vie odviazať...

Akcia v Goodwoode bola pre Porsche len jedným z mnoha eventov tento rok, kde oslavujú 50-te narodeniny typu Carrera. Bola im dokonca venovaná tématická socha festivalu, ako vidieť na obrázku v titulke. Porsche 918 naživo poteší.

Nechýbal ani Jaguar C-X75, ktorý sa nikdy nedostane do výroby. Všetko o ňom sme písali v tomto článku, treba pozrieť: Jaguar C-X75 by vedel zadýchať i LaFerrari alebo P1, do výroby ale nepôjde

Porsche 917K je povinnosť, veľká legenda automobilových pretekov.

Kto z vás teda ide budúci rok? Ruku hore! :)