Používanie telefónu za volantom je celosvetovo veľmi rozšírený zlozvyk, ktorý odpútava vodičovu pozornosť a spôsobil už množstvo nehôd. Napriek hrozbe pokuty a rôznym kampaniam je stále mnoho vodičov, ktorí nielen telefonujú za volantom, bez hands free zariadenia, ale dokonca píšu textové správy. Aj preto sa automobilky snažia zvyšovať bezpečnosť systémami, ktoré komunikujú s telefónom vodiča a umožňujú mu telefonovať tak, aby čo najmenej odpútavali jeho pozornosť. Niektoré, ako napríklad systém, ktorý nedávno predstavilo MINI spolu s okuliarmi pre rozšírené videnie, vodičovi dokonca prečítajú prijatú SMS. Nič mu však nezabráni v tom, aby vzal telefón do ruky a počas jazdy na ňu odpísal. Tento problém by chcel, okrem iných, vyriešiť aj Hyundai a preto si kórejský výrobca dal patentovať zariadenie, ktoré obmedzí funkcie telefónu počas jazdy.

Systém vie určiť polohu telefónu vo vozidle. Na základe ďalších údajov z auta, ako napríklad rýchlosť jazdy, by potom mal obmedziť funkcie v telefóne v blízkosti vodičovho sedadla. Zablokuje tak prijímanie a písanie textových správ, či telefonovanie.

Systém obmedzí funkcie telefónu v blízkosti vodičovho sedadla.

Základom zariadenia sú antény v aute, pomocou ktorých, vie systém určiť polohu telefónu vo vozidle. Na základe ďalších údajov z auta, ako napríklad rýchlosť jazdy, by potom mal obmedziť funkcie v telefóne v blízkosti vodičovho sedadla. Vodič by tak počas jazdy nemohol napríklad prijímať, či písať sms alebo telefonovať. Problémom tohto systému však je, že na správne fungovanie bude potrebný príslušný softvér v telefóne. Zavedenie podobného bezpečnostného prvku teda rozhodne nie je otázkou najbližších rokov.