Aktuálne to s LPG vyzerá tak, že tí, ktorí ho nemajú alebo ho neskúsili, sa z neho smejú. Tí, ktorí ho majú nainštalovaný správne, naň nedajú dopustiť. Benzínové auto na LPG je predovšetkým ekonomická voľba so zachovaním vlastností benzínového auta. Táto možnosť je čoraz populárnejšia aj u nás. Aký názor máte na LPG vy? Odpovedzte v ankete nižšie...

JE LPG HANBOU PRE MAJITEĽA?
 • Áno ( 6% )

   

 • Áno, ale iba pri luxusných autách ( 9% )

   

 • Určite nie ( 42% )

   

 • Nech sa každý vozí na tom, na čom chce ( 43% )

   

Odpovedalo 1008 ľudí  

O téme LPG som priniesol v minulosti viacero článkov. Všetky boli smerované predovšetkým na tému ekonomika prevádzky, administratíva, montáž, bezpečnosť, výhody a nevýhody. Na jednu vec som si však nikdy samostatne nespomenul. Ide o to, ako ľudia LPG/CNG vnímajú.

Mohol by som to teda zaradiť do kategórie verejnej mienky. Ako vlastne podnet na túto "krčmovú" tému prišiel? Jednoducho. V podstate v každom našom videu, kde sa LPG čo i len jednou vetou zmienilo, alebo ho bolo na mojom aute vidno, tak sa automaticky rozbehli uštipačné poznámky. Rovnaké komenty sú na sociálnych sieťach pri takmer každom trošku výnimočnom, alebo luxusnejšom kúsku, ktorý okrem benzínu spaľuje aj nejakú formu plynu. 

Popravde, nikdy som si na čerpačke nevšimol, aby sa niekto verejne niekomu smial. Pri mojej "starej" hrkalke to určite také čudné nie je. Verím však tomu, že keď na pumpu príde menej ako 10-ročný V/R6 alebo V8 povedzme z nemeckej produkcie, a zamieri si to k stojanu s plynom, tak mnohí ostanú len čumieť a maximálne sa začnú medzi sebou baviť, že plyn patrí do sporáka, a podobné reči, alebo na čo si kupuje opicu, keď nemá na banány.

Mňa teda zaujíma, aká je verejná mienka našich čitateľov o LPG/CNG autách, či sa zmýšľanie ľudí o trošku zmenilo, alebo je stále na rovnakom bode. Samozrejme, bavíme sa o moderných LPG systémoch v relatívne moderných autách. Svoje názory, poprípade skúsenosti pokojne vyjadrite v diskusii. Možno pomôžete v rozhodovaní sa ostatným. Hanbili by ste voziť na aute s LPG vy? 

Bez ohľadu na výsledok si myslím, že prívržencov LPG bude naďalej stúpať. Jednoducho si to bude vyžadovať situácia na trhu, a aj fakt, že už niekoľko rokov nie je problém zaplynovať aj auto s priamym vstrekom.