Mazda MX-5 nikdy nebola o parametroch maximálnej rýchlosti, ani zrýchlenia. Je to a vždy bol malý, hravý roadster, ktorého úlohou je spojiť auto a vodiča v jedno. V našich videotestoch ste mohli vidieť kopu radosti, ktoré MX5 prináša. Ukázali sme vám, ako ide na stovku, dali sme si šprint generácií, preverili ako jazdí na Pezinskej Babe... Čo vám väčšina sveta legálne ukázať nemôže, je maximálka a ako ju Miata dosiahne. Na to tu sú nemecké diaľnice a náš nový partner Cars on Autobahn. Vďaka nemu dostanete pravidelnú dávku adrenalínu a akcie, ktoré majú jedného spoločného menovateľa - topspeed. :)

Max. výkon 118 kW (160 k), max. krútiaci moment 200 Nm... To nie sú čísla, z ktorých si cvrknete. Čas 7,3 s pre 0 - 100 km/h je slušný, no Mazda MX-5 ND sa nestratí ani pri diaľničných naháňačkách.

Dokáže malý roadster držať krok s elitou na diaľniciach? Je v tejto rýchlosti stabilná? V spolupráci s YouTube kanálom Cars on Autobahn prinášame video Mazdy MX-5 ND upaľujúcej cez 220 km/h.

VEĽKÉ POROVNANIE: MAZDA MX-5 TYPY NA, NB, NC A ND

VEĽKÉ POROVNANIE: MAZDA MX-5 TYPY NA, NB, ...

Mazda MX-5 je najpredávanejším športovým autom na svete. Teda pokiaľ ju vnímate ako športové auto. Totiž za 27 rokov ...

05. 09. 2016
TEST MAZDA MX-5 2.0 REVOLUTION

TEST MAZDA MX-5 2.0 REVOLUTION

O 4. generácii MX-5, medzi autičkármi známej ako typ ND, sme písali už ozaj mnohokrát. Už nám chýbala len osobná ...

30. 08. 2016