Kým elektromobily sú z celkového počtu automobilov na cestách zatiaľ zanedbateľné, dopyt po nich rýchlo rastie. Niektoré automobilky sa elektrifikácii vyhýbajú, no väčšina stavia alebo plánuje stavať elektromobily a plug-in hybridy. Tie pritom potrebujú batérie, veľa batérií. Jeden z hlavných dodávateľov v biznise, LG Chem, vníma zvýšený dopyt a plánuje postaviť obrovskú továreň neďaleko Slovenska, v Poľsku.

 

Spoločnosť zásobuje batériami 25 automobiliek ako napríklad VW, Audi, GM, Volvo, Renault... LG Chem bude aj hlavným dodávateľom pre elektromobil Chevrolet Bolt.

Obrovská továreň bude sídliť vo Wroclawi a kapacita postačí na výrobu 229 000 batérií ročne. Pôjde tak o druhú najväčšiu továreň LG Chem (najväčšia je v Číne). Ďalšie haly firmy na výrobu akumulátorov sú v USA a Južnej Kórei. Spoločnosť zásobuje batériami 25 automobiliek ako napríklad VW, Audi, GM, Volvo, Renault... LG Chem bude aj hlavným dodávateľom pre elektromobil Chevrolet Bolt. Výstavba poľskej továrne by mala zabrať približne 18 mesiacov.


Masovejšia výroba batérií pre elektromobily zabezpečí ich nižšiu cenu. Akumulátory sú pritom najväčšou nákladovou položkou týchto áut. V najbližších rokoch by mala montážnu halu v Európe postaviť aj automobilka Tesla Motors. Tej dodáva batérie Panasonic. V blízkej budúcnosti teda tovární na výrobu batérií v Európe asi pribudne.

Zdroj: carscoops