Lotus Exige je tu s nami už nejaký ten rok. Už pôvodné auto bolo dobré náradie na blbnutie na okruhu, no automobilka nespí a stále pripravuje nové verzie. V minulosti sme spoznali Lotus Exige S alebo ostrý Lotus Exige V6  Cup. Teraz prichádzajú s ešte rýchlejšou verziou, predstavili Lotus Exige 360 Cup. Jedná sa o limitovanú edíciu V6 Cup, z ktorej vyrobia len 50 kusov.

Z ostrého Lotusu Exige 360 Cup vyrobia len 50 kusov

Limitovaná 50 kusová edícia Lotus Exige 360 Cup prinesie 360 koní a aero balíček, ktorý generuje 42 kg prítlaku už pri rýchlosti 160 km/h.

Čim je nový Exige výnimočný? Počet 50 vyrobených kusov nie je všetko, nový Exige 360 Cup oproti Lotusu Exige V6 Cup dostal 10 k navyše, takže 3,5 litrový prepĺňaný V6 produkuje 360 k. Vďaka nízkej hmotnosti 1130 kg poskytne poriadny zážitok na ktoromkoľvek okruhu. Do aero balíčka zahrnuli spliter, difúzor, krídlo i rovnú podlahu. Auto s týmito vymoženosťami generuje prítlak 42 kg pri rýchlosti 160 km/h.

Lotus Exige 360 Cup je na okruhu ako doma

Hliníkové šasi Exige 360 Cup navrhli ako tuhé a ľahké. Zavesenie typu dvojitý lichobežník použili pri všetkých kolesách. Auto vybavili okruhovým, 2-cestne nastaviteľným podvozkom. Nechýba systém 4 dynamických režimov (drive, sport, race a off) a launch control.  Nízku hmotnosť dosiahli ľahkou prednou kapotou, či krytom motora. Brzdy vylepšili novými drážkovanými kotúčmi a dojem z auta dotvorili červenými diskami a prešívaným interiérom.

Nová kapota tiež prispela k nízkej hmotnosti

Zákazníci, ktorým by nestačil štandardný Lotus Exige 360 Cup, si môžu priplatiť za červený interiér z Alcantary, nastaviteľné stabilizátory, pretekárske tlmiče Öhlins, hasiaci prístroj, odpojovač batérie, FIA homologované karbónové sedadlá, klimatizáciu a odnímateľný volant. Lotus ponúka Exige 360 Cup za 62 995 libier, teda asi 88 705 eur. Všetci majitelia Lotusu Exige 360 Cup sa môžu zúčastniť seriálu Lotus Cup.

Zdroj: autoblog.com