Sezóna šampionátov TCR sa už rozbieha na horúcom Blízkom Východe. Maťo Homola sa aj tento rok zúčastní seriálu TCR Middle East. Tím Pit Lane Competizioni poskytne našej hviezde Volkswagen Golf TCR s prevodovkou DSG. Jeho minuloročný tím Englstler Motorsport má však k dispozícii Golf TCR so sekvenčnou prevodovkou, ktorá je predsa len lepšie uspôsobená na pretekárske používanie.

Slovenská ofenzíva

MAŤO HOMOLA MÁ NOVOROČNÉ PREDSAVZATIE, WTCR!

MAŤO HOMOLA MÁ NOVOROČNÉ PREDSAVZATIE, ...

Nový rok 2018 prinesie do sveta okruhového motoršportu aj nový seriál. Automobilový pretekár Maťo Homola dostal jeden ...

07. 01.
WTCR KOMBINUJE WTCC A TCR NA NAJBLIŽŠIE 2 ROKY

WTCR KOMBINUJE WTCC A TCR NA NAJBLIŽŠIE 2 ...

WTCC v posledných rokoch strácalo obľubu, má za sebou 4 roky s novými pravidlami, ktoré seriál priviedli do záhuby. ...

10. 12. 2017

To však znamená výhodu, a tá v pravidlách TCR nemá svoje miesto. Preto má tím Engstler dodatočnú záťaž. Maťo si zajazdí na dvoch jemu dobre známych okruhoch, Bahrain a Dubaj, ale bude čeliť novej výzve v podobe okruhu Yas Marina v meste Abu Dhabi. Tento multimiliónový okruh hostí aj finále Formuly 1, avšak jazdecky nepatrí medzi obľúbene trate. Ešte lepšou správou je aj účasť druhého Slováka. Martin Ryba nastúpi, trochu vtipne, za tím Brutal Fish Racing, takisto s VW Golf. Očakávame, že pre Maťa to bude generálka pred veľkým šampionátom WTCR a naopak pre Martina to bude dúfajme úspešná premiéra. Držíme obom našim pretekárom silno prsty. Ich prvé preteky budú od 18. - 19. januára v Abu Dhabi.