Maťo Homola vo WTCR

Maťo Homola má novoročné predsavzatie, WTCR!

Maťo Homola a Opel Astra TCR

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

O čom sa šuškalo v kuloároch TCR celú jeseň, sa napokon aj udialo. Progresívny a stále viac obľúbený koncept TCR sa spojil s oficiálnymi Majstrovstvami sveta FIA WTCC. Vznikne nový seriál FIA WTCR s technickými pravidlami a BOP podľa tohtoročných predpisov TCR. O tieto preteky tak určite vzrastie záujem zo strany fanúšikov, sponzorov, výrobcov automobilov aj jazdcov. Maťovi Homolovi sa splní sen, za ktorým kráča už niekoľko rokov. „Vždy som chcel štartovať v MS cestovných automobilov. Je to ten najvyšší cieľ. Podarilo sa mi už absolvovať jedny preteky, na Slovakia Ringu v roku 2015. Teraz teda prídu MS za mnou do série, v ktorej som už 2 roky. A ja sa na to veľmi teším.“

Maťovi Homolovi sa splnil sen, bude štartovať v Majstrovstvách sveta cestovných automobilov. WTCC a TCR spojilo sily a Maťo bude sedieť v jednom aute nového seriálu WTCR.
Maťo Homola má novoročné predsavzatie, WTCR!

Maťo vybojoval v 2017 dvakrát pole position

Rokovania manažmentu TCR, ktorý zastupuje Maťa Homolu pri vyjednávaniach o novom angažmáne, prebiehajú už niekoľko mesiacov. A každým dňom môžeme čakať výsledok. „Jedinou našou podmienkou bolo to, aby sme to vedeli včas. A nie na poslednú chvíľu, ako vlani. Ideálne by bolo stihnúť s novým tímom predsezónne testovanie, aby sme nastavili spoluprácu a hlavne vozidlo. Len tak budeme môcť byť od prvého kola nového seriálu WTCR konkurencieschopní,“ povedal o svojich súčasných aktivitách Maťo Homola. „Ja sa zatiaľ venujem fyzickej príprave a takisto príprave našich mladých motokárových talentov.“

Maťo Homola má novoročné predsavzatie, WTCR!

Maťo bol na pódiu minulú sezónu dvakrát, dúfame, že v 2018 získa viac trofejí

Do seriálu FIA WTCR vstúpili nové značky automobilov, zorientovať sa v ponukách je náročné. Tím Homola Motorsport má záujem na tom, aby Maťo Homola v novej sezóne bojoval o popredné priečky a výrazne zlepšil 12. miesto v celkovom poradí TCR International Series z roku 2017.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

„Verím, že sa nám to spoločne podarí. Nech je teda rok 2018 pre nás všetkých úspešný, radostný a plný dobrých výsledkov. Ďakujem všetkým fanúšikom, partnerom a sponzorom za podporu. Bez vás by to nešlo,“ poďakoval Maťo Homola.

zdroj: tlačová správa

foto: Ondrej Homola, Race Pro Media