BMW sa zatiaľ z plánov svojich súper možno len smeje. Zatiaľ to nevyzerá na to, žeby bol niektorý z nich schopný BMW predbehnúť.

VW je pripravený vraziť do Audi v nasledujúcich troch rokoch 17 miliárd dolárov. Cieľom má byť predbehnutie ich odvekého rivala, BMW. Peniaze investujú do vývoja nových pohonných jednotiek a dizajnu. Bokom neostanú ani zariadenia automobilky. Investície prídu do Maďarska, Číny a Mexika. Audi si chce vybudovať globálnu infraštruktúru výrobných liniek, ktorá má udržať ďalší rast.

BMW však nemieni svoje prvenstvo v predaji luxusných áut len tak prenechať niekomu inému. V tomto roku dokonca očakáva, že svoje dominantné postavenie posilní. Odhady americkej spoločnosti IHS Automotive hovoria o tom, že predaje BMW v roku 2013 vzrastú o 4,6 % a dosiahnu 1,54 milióna vozidiel. Rast Audi je odhadnutý na 1,1%, takže tento výrobca predá približne 1,44 milióna kusov svojich áut.

Určite všetky automobilky plánujú do seba investovať pomerne veľké peniaze. Potrebu hovoriť o tom má len Audi. Koho by ste chceli vidieť na prvom mieste?

Audi síce dokázalo predbehnúť Mercedes, no neviem či dokáže udržať svoje tempo aj naďalej.

Mercedes, BMW a Audi sú voči kríze imúnne. V Európe síce dopyt po ich výrobkoch mierne klesol, no trh v USA a Číne ťahá ich predaje hore.

Kde je v tomto príbehu Mercedes? Zatiaľ na treťom mieste. V minulom roku ho Audi predbehlo. No neuveríte aké má táto automobilka plány. Áno, aj ona chce byť lídrom v oblasti predaja luxusných áut.

Takže zhrnutie za záver. BMW je číslo jeden. Neohrozene vedie a predpovede hovoria o tom, že to tak aj ostane. Audi má silácke reči a plné účty peňazí. Mercedes chce z tretieho miesta skočiť na prvé. Podľa odhadov sa mu však podarí poraziť len Audi.

Zdroj: bloomberg.com

Mercedes je aktuálnej z tejto trojice posledný. V budúcom roku by však mohol predať až 1,46 milióna áut.