Mercedes vyvíja veľmi zaujímavý hyperšport, ktorý má mať pohonnú jednotku z Formuly 1. Ide o hybridný systém, ktorý kombinuje vysokootáčkový 1,5 litrový prepĺňaný motor V6 a elektromotor. Toto však nebude jediné hybridné AMG. Mercedes-AMG chce viac plug-in hybridov v ponuke.

Plug-in hybridné AMG budú niesť označenie EQ Power+ rovnako ako aj koncept AMG GT, ktorý ukázala automobilka na autosalóne v Ženeve.

Stroje AMG sú preslávené veľkými a hlučnými motormi V8. Napriek tomu vidí šéf AMG Tobias Moers budúcnosť v plug-in hybridoch. Tie však nebudú v modeloch Mercedes-AMG len pre účel znižovania spotreby, ale aj kvôli zvyšovaniu výkonu. Silné postavenie hybridov v športových autách zaručili už hyperšporty ako Porsche 918 Spyder, Ferrari LaFerrari a McLaren P1. Elektromotory okrem zvýšenia efektivity a zvýšenia výkonu pomáhajú eliminovať odozvu na stlačenie plynu pri turbomotoroch.

Toto je hybridný koncept AMG GT s výkonom vyšším ako 800 koní

Plug-in hybridné AMG budú niesť označenie EQ Power+ rovnako ako aj koncept AMG GT, ktorý ukázala automobilka na autosalóne v Ženeve. Ten mal v útrobách hybridný systém s výkonom cez 800 koní. O pohon sa staral známy 4,0 litrový twin-turbo motor V8 v spolupráci s elektromotorom. Štvordverový koncept AMG GT má prísť v sériovej podobe už v priebehu budúceho roka. Zo začiatku však dostane len konvenčné motory. Následne však príde aj plug-in hybridná verzia.

 

Ak sa len trochu zaujímate o Mercedes, určite ste zachytili informáciu o tom, že pripravuje elektromobil. Moers tvrdí, že si vie predstaviť aj plne elektrický model AMG. Mimochodom, s tým má už divízia skúsenosti. V roku 2013 predstavila v limitovanom počte SLS AMG Electric Drive.

 

Zdroj: autonews

4-DVEROVÝ KONCEPT AMG GT UKAZUJE AKO BUDE VYZERAŤ KONKURENT PANAMERY

4-DVEROVÝ KONCEPT AMG GT UKAZUJE AKO BUDE ...

Mercedes oslavuje 50 rokov založenia spoločnosti AMG. Tá najskôr začala ako tuningová firma špecializovaná na Mercedes. ...

07. 03.
AKÝ JE RECEPT NA HYPERCAR NOVEJ GENERÁCIE?

AKÝ JE RECEPT NA HYPERCAR NOVEJ GENERÁCIE?

Doba kraľovania súčasných hypercarov je už zrátaná, ani svätá trojica v podobe Ferrari LaFerrari, McLaren P1 a Porsche ...

26. 01.