O mesiac predstaví „domáca“ značka modernizovaný a u nás mimoriadne úspešný (druhý najpredávanejší) typ Škoda Fabia na autosalóne v Ženeve. Nečakajte vzhľadové revolučné zmeny, ide o evolúciu dizajnu, veľmi citlivo zakomponovanú. Zmeny sa dotkli najmä prednej a zadnej časti Fabie. Žiadne výstrelky nehľadajte. Pôsobia plastickejšie a zároveň dynamickejšie. Fanúšik Škody zmeny spozná, menej znalí sa budú musieť bližšie zapozerať. Celok však dostal viac finesy.

MODERNIZOVANÁ ŠKODA FABIA UŽ ONEDLHO V ŽENEVE

MODERNIZOVANÁ ŠKODA FABIA UŽ ONEDLHO V ...

Mladoboleslavská Škoda potvrdila príchod výrazne modernizovaného zástupcu segmentu B. Ako bude nová Škoda Fabia vyzerať? ...

18. 01.
ŠKODA DOSIAHLA REKORDNÉ PREDAJE! KTORÝ TYP JE NAJPREDÁVANEJŠÍ?

ŠKODA DOSIAHLA REKORDNÉ PREDAJE! KTORÝ ...

Škode sa darí najviac za posledných jedenásť rokov. V roku 2017 zaznamenala na Slovensku 18 907 registrovaných nových ...

11. 01.

Fabia hatchback bude môcť prvýkrát obúvať 18-palcové disky kolies. V opcii môžete mať aj predné LED svetlá. Vnútri zmenili vzhľad prístrojového štítu, pribudli nové dvojfarebné vzory sedadiel a dekoračné lišty. Opäť evolúcia v pravom zmysle slova.

Na výber len litrové motory

Srdcia pod kapotou budú mať všetky objem 1,0 l a tri valce. Vznetový motor vo Fabii nekúpite. Základom je litrové MPI s výkonom 44 kW (60 koní). Silnejšia verzia má 55 kW (75 koní). Prepĺňaný 1,0 TSI ponúkne viac výkonu a opäť v dvoch výkonových variantoch 70 kW (90 koní) a 81 kW (110 koní). Najvýkonnejší motor môžete mať so 7-st. automatickou dvojspojkovou prevodovkou DSG. TSI motory dostanú po novom filtre pevných častíc.

Rozšírená ponuka asistenčných systémov

Fabia dostala systémy, ktorými sa niektorí konkurenti už môžu pýšiť. Ide napr. o monitorovanie mŕtveho uhla Blind Spot Detection, Rear Traffic Alert dáva pozor pri cúvaní a varuje pred možnou kolíziou. Light Assist automaticky prepína diaľkové a stretávacie svetlá a spríjemňuje tým nočnú jazdu. Infotainment Swing so 6,5-palcovým displejom dovoľuje využívať online služby Škoda Connect. Navigačný systém má funkciu monitorovania premávky v reálnom čase. SmartLink+ integruje výhody služieb Apple CarPlay, Android Auto, MirrorLink a SmartGate.

O level vyššie Simply Clever riešenia

So škrabkou na ľad pod viečkom nádrže teraz zmeriate aj hĺbku dezénu pneumatík. Cestujúci na zadných sedadlách môžu na želanie pripojiť zariadenia cez USB porty. Do kufra si môžete objednať obojstranný koberec a v bočnej priehradke je prenosné LED svietidlo, ktoré pomôže pri neočakávaných situáciách na cestách. 

Uvedenie na trh naplánovali v druhej polovici roka 2018.

Zdroj a foto: Škoda