Peugeot iba nedávno predstavil modernizovanú 308. Ukázal však iba bežné modely a verziu GTI si nechal na neskôr. Ako to ale v poslednej dobe býva, ani Peugeot neudržal "tajomstvo" dokonca. Na Twitter španielskeho importéra Peugeot totiž niekto zrejme náhodou (alebo aby rozvíril diskusiu) zavesil fotku, na ktorej pózuje modernizovaný Peugeot 308 GTI. Španieli síce obrázok novinky zasa rýchlo stiahli, no nie dosť rýchlo na to, aby neobletela internet.

Španieli zrejme náhodou predčasne odhalili modernizovanú 308 GTI.

Peugeot 308 GTI pred modernizáciou...

... a po modernizácii

Už na prvý pohľad je jasné, že zmeny oproti doterajšej verzii rozozná iba skúsené oko fanúšika. Nuž a každý, kto videl modernizovanú 308, nemohol čakať nič iné. Napriek tomu je tu pár rozdielov. V prednej časti je to najmä nová maska a nový nárazník s väčšími otvormi po bokoch. Drobné zmeny zrejme uvidíme aj v zadnej časti. A do ponuky evidentne pribudne aj nová farebná kombinácia modrej s čiernou. Podobne, ako pri bežných modeloch, aj vo verzii GTI sa odohrajú hlavné zmeny pod kapotou. Nie, žeby dostalo GTI nový motor. To takmer určite nie. Prepĺňaná 1,6-ka však dostane viac sily. Už súčasná verzia ponúka veľmi slušných 200 kW (270 k) a 330 Nm. Modernizovaná verzia by však mala dosiahnuť o čosi vyšší výkon. Očakávané čísla sú 216 kW (290 k) a 350 Nm.

Zdroj: inautonews

TEST PEUGEOT 308 GTI

TEST PEUGEOT 308 GTI

Keď som uprostred rekordne horúceho marca 2017 dostal na Test Peugeot 308 GTi na značne zjazdených zimných pneu, bol som ...

08. 05.
MODERNIZOVANÝ PEUGEOT 308 MÁ FILTER PEVNÝCH ČASTÍC PRE BENZÍN

MODERNIZOVANÝ PEUGEOT 308 MÁ FILTER ...

Peugeot práve predstavil modernizovanú 308. Už na prvý pohľad je jasné, že dizajnéri robili len drobné úpravy aj ...

15. 05.