Najväčšia výzva v motoršporte

Vytrvalostné preteky v zelenom pekle prinášajú skutočne šialené momenty a hádam najkrajšie to ukáže toto video z roku 2013. Pretekár Leh Keen vodí Porsche 911 997 GT3 RSR po okruhu v tme a v hustom daždi. A tejto divočiny sa za volantom Toyoty Supra GR zúčastňuje aj pán Toyoda.

Na štartovej listine, ani na aute však jeho meno nenájdete. Vystupuje totiž pod pseudonymom Mr. Morizo.  Je to preto, aby sa ostatní cítili, že sú s ním absolútne rovní a nebrali si servítky. To je skutočné veľké gesto od 63-ročného prezidenta jednej z najväčších firiem na svete. “Majú pocit, že za mnou môžu prísť a rozprávať so mnou o čomkoľvek. Ak by ma vnímali ako prezidenta, držali by si odstup,” komentoval svoje alterego Toyoda.

Pri svojej prvej 24-hodinovke v roku 2014 súťažil za volantom fenomenálneho Lexusu LFA. Tohtoročné preteky sa mu podarilo dokončiť, respektíve prežiť a spolu so svojou posádkou skončili na 3. mieste v kategórii SP8T a v celkovom poradí na 44. mieste. Cielovú čiaru po 137 kolách preťal práve pán Toyoda. Veľká poklona.