Chýbať by nemala ani jedna z našich mladých autokrosových nádejí, Lea Horniaková, ktorá v priebehu rokov utešene postupuje naprieč divíziami do stále silnejších strojov. Aktuálne sedlá Junior Buggy Alfa Racing AR-002 z dielní známeho českého staviteľa Ladislava Hanáka. V tejto divízii máme aktuálne päticu prihlásených pretekárov, pričom Leu by mali na štartovom rošte doplniť hlavne zahraniční jazdci - Česi Lukáš Hovorka a Klára Čáslavská a Maďari Márton Vörös spolu s Istvánom Istókovicom. 

V divízii Buggy 1600 máme aktuálne prihlásených osem pretekárov, pričom už dnes vieme , že Peter Levkuš sa vzhľadom na nehodu, ktorá sa udiala počas pretekov v českom Humpolci víkendu v Môlči nezúčastní. Na trať by nám však mali prísť rakúski zástupcovia Liqui Moly Winninger Motorsport – Ronny Lieberth a Moritz Winninger, Maďari Vendel Bosnyák a Martin Fodor, Čech Václav Kindl, Rakúšan Mario Gradwohl, či slovenský zástupca Dušan Králik, ktorí divákom určite predvedú zaujímavé prejazdy a my veríme, že ich ešte doplnia ďalšie známe mená. 

V rámci bugín nebude chýbať ani kráľovská divízia SuperBuggy, ktorá dnes pozná šesticu prihlásených pretekárov, medzi nimi aj jediného slovenského zástupcu tejto divízie, Milana Rýzeka s Buggy ORCA, ktorému sa dúfame že podarí po smolnom víkende v Humpolci pripraviť stroj k štartu na podujatí v Môlči. Opomenúť nemôžeme ani pravidelného účastníka slovenských podujatí Giovanniho Trincossiho so strojom z dielní velikána českého autokrosu Jaroslava Hoška. Šesticu doplnia rakúsky pretekár Markus Thomas a trojica maďarských pretekárov – László Dóczi s osemvalcovým BMW,  Richard Tóth s buggy Alfa Racing a Istokovics Istvan s buggy Suzuki.

Buginy doplnia aj malé a mrštné Kart Crossy v divízii XC, kde sa opäť predstaví Talian Giovanni Trincossi s Semog Bravo a doplní ho rovno dvojica ďalších talianskych pretekárov - Omar Modolo a Pozzi Danny s rovnakým kartom. Chýbať však nebude ani slovenský zástupca v divízii KartCross Tomi Baráti a päticu pretekárov aktuálne uzatvára maďarský jazdec Tibor Mihalik.

O pokrčené plechy a kontakty určite nebude núdza ani v divízii Touring Autocross, kde máme aktuálne prihlásenú päticu pretekárov. Levický pretekár Ján Šebo privezie overené Mitsubishi Lancer Evo šiestej generácie, pričom na trati mu bude sekundovať rovno trojica pretekárov s identickým priezviskom – Beckert. Po rokoch sa totiž na trať vracia víťaz zóny strednej Európy v divízii D1 a rovnako tak majster Slovenska z roku 2007, či niekoľkonásobný víťaz Autoslide Ján Beckert, ktorý sa posadí za volant Citroenu DS3.

Sekundovať mu bude dvojica jeho synov, pričom obaja figurujú v zozname prihlásených s vozidlami Mitusbishi Lancer Evolution – mladší Bruno s deviatou evolúciou tohto legendárneho vozidla, starší Milan s ôsmou. Ako posledný momentálne prihlásený ich doplní Palotas Peter, taktiež s vozidlom Mitsubishi Lancer EVO VI. Nemali by sme zabudnúť ani na divíziu TA 1600, kde máme momentálne prihlásenú zatiaľ len dvojicu pretekárov a to Maďarka Lívia GYÖNGYÖSI a náš zástupca Miroslav Vallo. 

Bohaté obsadenie môžeme očakávať aj v rámci vloženého preteku Slovenského autokrosového pohára, kde v divízii H1 máme aktuálne prihláseného napríklad minuloročného víťaza tejto divízie Kristiána Šuhajdu na VW Polo. V zozname prihlásených už aktuálne figuruje aj dlhoročný účastník autokrosových pretekov, či už v rámci majstrovstiev Slovenska, alebo Slovenského autokrosového pohára Peter Baniar na Škode Felicia. Do Môlče sa vracia aj minuloročný účastník tejto triedy Zsolt Váczi z Maďarska na jeho Lade 2105 a po dlhšej prestávke návrat na autokrosové trate hlási aj Erik Melioris.

Všetko nasvedčuje tomu, že podujatie v Môlči opäť prinesie zaujímavé športové výkony a súboje na trati. Organizačný výbor srdečne pozýva všetkých fanúšikov motoristického športu a autokrosu, aby prišli vytvoriť pretekárom poriadnu divácku kulisu a vyburcovali pretekárov k čo najlepším výkonom.

PROGRAM PODUJATIA:
SOBOTA, 28.5.2022

11.00 – Voľný tréning
13.00 – 1. Oficiálny meraný tréning
15.00 – 2. Oficiálny meraný tréning
17.00 – 1. Séria kvalifikačných rozjázd

NEDEĽA, 29.5.2022

8.30 –  2. Séria kvalifikačných rozjázd
10.00 – 3. Séria kvalifikačných rozjázd
11.45 – Slávnostné defilé
13.00 – Semifinálové rozjazdy
14.15 – Finálové rozjazdy