Stano preteká len prvý rok. Chce najmä získať čo najviac skúseností a zlepšovať sa od pretekov k pretekom. Zatiaľ absolvoval dva preteky AZ pneu AutoSlalom v Trebaticiach a Bojniciach.


Kedy si sa začal venovať motoršportu?
Záujem o motoršport sa vo mne zrodil asi tak v roku 2006-2007. Pozeral som v televízii pravidelne WRC a nesmierne ma to chytilo. Prvé preteky som však absolvoval až tento rok. Doteraz som nemal tú možnosť.


Aké sú Tvoje ciele?
V prvom rade by som sa chcel zlepšiť. Pracovať na svojich jazdeckých schopnostiach a získavať skúsenosti. Cieľom je umiestniť sa na popredných priečkach, v Majstrovstvách Slovenska v skupine S1, čo ale bude nesmierne náročné pre mňa ako začiatočníka. Určite sa chcem raz venovať motoršportu  profesionálne.


Máš nejaké vzory, ktoré ťa inšpirujú v podávaní dobrého výkonu, resp. ku ktorým by si sa chcel priblížiť?
Jasné, každý ich máme. Mojimi sú Václav Pech a Peter Gavlák.


Čo Ťa inšpirovalo k účasti na Carpoint Junior Cup?

Som súťaživý typ. (smiech) Možnosť získať skúsenosti, zajazdiť si, naplniť svoje ciele a napokon som si povedal, že prečo sa nezúčastniť.Ako by si zhodnotil situáciu v motoršporte na Slovensku?
Myslím, že úroveň motoršportu a možností na Slovensku nie je zlá. Avšak čo mi chýba je akási centralizácia tejto komunity, myslím tým jej organizačné zastrešenie. Tohto roku ma nesmierne sklamalo zrušenie Rally Bratislava, na ktorú som sa veľmi tešil. Snáď sa už podobná vec nebude opakovať.


Vďaka za rozhovor Stano a veľa šťastia na tratiach!

zdroj: racingshop.sk