SlovakiaRing ADAC Masters preteky

V piatok o 9 h rozozvučia atmosféru nad okruhom práve jazdci špičkových GT3 v prvom voľnom tréningu. Pokračovať budú o 13 h ďalším hodinovým tréningom, po ktorom o 17 h nasleduje dvojdielna hodinová kvalifikácia. V nej sa jazdci kvalifikujú do sobotňajších a nedeľňajších pretekov zvlášť. Akcia v piatok, tak ako po zvyšok víkendu, neutíchne aj vďaka tréningom, kvalifikáciám a pretekom spomínaných podporných seriálov.
 

V sobotu sa otvorí boxová ulička o 11:15 h, aby sa na štartovom rošte postupne zoradili pretekári ADAC GT Masters do prvých z dvojice víkendových veľkých pretekov. Tie odštartujú o 12 h na obed a po hodine spoznáme víťazov v jednotlivých triedach. Posádky musia zhruba v polovici pretekov absolvovať povinnú výmenu jazdcov, čo prináša skvelé divadlo pre divákov. Tí si zároveň môžu vychutnať aj preteky Formuly ADAC (ADAC Formel Masters) o 14:30 h. Sobota je aj dňom autogramiády jazdcov ADAC GT Masters, a to pred hlavnou pokladňou (pri krytej tribúne) o 15:00. Fanúšikovia však môžu získať podpisy svetovej špičky GT jazdcov aj v nedeľu o 14:00, rovnako pod hlavnou tribúnou. 

SlovakiaRing ADAC Masters preteky

Ešte stále hráme o 20 voľných lístkov na nedeľný program ADAC Masters. Do hry sa zapojíš nižšie, reklama na hru je pod každým článkom.

Nedeľňajší program začína už o 9:25 záverečným zahrievacím tréningom ADAC GT Masters. Po ňom o 10:40 odštartujú záverečné víkendové preteky monopostov ADAC Formel Masters. O 12:00 nasledujú druhé hodinové preteky ADAC GT Masters a celý víkendový program zakončia preteky dám z Lotus Ladies Cup o 15:20. Pre návštevníkov sú prichystané voľné jazdy na profesionálnej „škole šmyku“ Driving Academy, nebudú chýbať ani stánky s občerstvením a vstup do zákulisia s akýmkoľvek zakúpeným lístkom. Tie sú k dispozícii cez ticketportal.sk, dostupné však budú aj priamo na mieste. ADAC GT Masters - to je skvelý GT víkend spojený s formulami a vzrušujúcimi podpornými pretekmi. Na Slovakia Ringu 8.-10. augusta.

SlovakiaRing ADAC Masters preteky