Slovenskí šprintéri odštartujú tohtoročný "drag kolotoč" podobne, ako i vlani - v máji, a to na atraktívnom dejisku slovenského okruhu Slovakia Ring. Úvod sezóny 2015 sa bude zase niesť vo veľkom štýle v rámci podujatia Power fest, kde si na cieľovej rovinke autodrómu zmerajú sily najvýkonnejšie autá aj motocykle strednej Európy. Popri základných kategóriách - Autá Profi, Autá Street a Motocykle, ktoré sa delia na jednotlivé triedy sa 8.mája bude hľadať aj najrýchlejšie SUV Slovenska! Usporiadateľ pretekov totiž chystá pre majiteľov výkonných "džípov" extra kategóriu, v ktorej sa mimo bodovania do oficiálneho šampionátu zistí, kto je "Pánom" mestských džunglí. Jazdiť sa bude vzdialenosť 1/8 míle, teda 201 m.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov
Vlani na PowerFeste padli domáce rekordy účasti posádok v oboch disciplínach. Počas slnečného dňa ohurovalo famóznymi výkonmi nadupaných strojov 190 šprintérov a 28 špičkových driftérov z piatich krajín. 
2015 PowerFest Slovakiaring plagat

Okrem šprintov si tu na svoje prídu aj fanúšikovia jazdy v šmyku. Budú sa tu konať aj najväčšie slovenské preteky v drifte zaradené okrem slovenského majstrovského kalendára aj do maďarského.
 

Najväčšiu hustotu jedinečných vozidiel by mal umocniť aj doprovodný program pre návštevníkov v otvorenom paddocku Slovakia Ringu, kde sa nadšenci upravených áut budú môcť kochať v jedinečných skvostoch bojujúcich o pohárové umiestnenia v prvom kole česko-slovenského seriálu TotalDip Tuning Battle 2015. Nebude chýbať moderované show&shine, fotenie s modelkami ani interaktívny program pre deti a dospelých. Čerešničkou na torte festivalu konských síl bude oficiálny zraz vozidiel značky Subaru, takže sa na nedostatok vyladených áut s hviezdami v znaku a nápismi WRX a STI nebude ani tento rok určite môcť nik sťažovať.


Viac informácií nájdete na stránke www.zrychlenie.sk