Podobne ako v predchádzajúcich sezónach, paralelne bude prebiehať šampionát pre pretekárov s a bez celoročnej licencie SAMŠ a šampionát MSR, do ktorého budú bodovať jazdci s celoročnou licenciou SAMŠ. Napriek zaradeniu pretekov šampionátu do kalendára SAMŠ nevzniká povinnosť testovania vozidiel. Celoročná licencia jazdca SAMŠ, ani licencia Slovenskej motocyklovej federácie povinná tiež nie je, na každých pretekoch sa vydávajú jednodňové licencie. Vyskúšať si adrenalín profesionálnych závodov na rovine môže ktokoľvek, s akýmkoľvek jedno - alebo dvojstopovým vozidlom, ktoré spĺňa bezpečnostné predpisy pretekov. Ani zabehnutá administratíva sa nemení, prihlášky do jednotlivých pretekov naďalej netreba vopred posielať, všetko sa vybavuje v mieste.

Slovenskí šprintéri odštartujú "drag kolotoč" podobne ako vlani - v máji, na atraktívnom dejisku SlovakiaRing. Úvod sezóny sa 8. mája ponesie vo veľkom štýle v rámci podujatia Power fest, kde si na cieľovej rovinke autodrómu zmerajú sily najvýkonnejšie autá aj motocykle strednej Európy. Okrem šprintov si na svoje prídu aj fanúšikovia jazdy v šmyku, keďže sa tu budú konať aj najväčšie slovenské preteky v drifte. Tie sú zaradené okrem slovenského majstrovského kalendára aj do maďarského.

Vlani na májovom Power feste prekonali domáce rekordy účasti posádok v oboch disciplínach - divákov počas slnečného dňa ohurovalo famóznymi výkonmi svojich nadupaných strojov 190 šprintérov a 28 špičkových driftérov z piatich krajín. Najväčšiu koncentráciu konských síl na meter štvorcový by mal umocniť aj doprovodný program pre návštevníkov v otvorenom paddocku SlovakiaRingu, kde sa nadšenci upravených áut budú môcť kochať v jedinečných skvostoch bojujúcich o pohárové umiestnenia v prvom kole česko-slovenského seriálu TotalDip Tuning Battle 2015. Nebude chýbať moderované show&shine, fotenie s modelkami ani interaktívny program pre deti a dospelých. Čerešničkou na torte festivalu konských síl bude oficiálny zraz vozidiel značky Subaru, takže sa na nedostatok vyladených áut s hviezdami v znaku a nápismi WRX nebude ani tento rok určite môcť nikto sťažovať. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 15 obrázkov

Z juhozápadu Slovenska sa motoristi presunú na Moravu, na prvý spoločný česko-slovenský majstrák, ktorý sa odjazdí 30. mája na letisku v Přerove. K zmeraniu si síl dvoch bratských národov bude na českých pretekoch asistovať početná poľská enkláva špeciálov stavaných výlučne na jazdu na trati o dĺžke 402 metrov, naopak početnú skupinu jazdcov z Rakúska očakávajú organizátori na treťom kole seriálu, ku ktorému dôjde 20.júna na piešťanskom letisku v rámci dvojdňového zrazu CARat Tuning Party. V druhej polovici sezóny sa preteky presunú na stred a východ republiky - 4.júla poteší opäť Automax Power fest obyvateľov Novohradu, keďže sa už po deviaty krát za sebou usporiada na letisku Boľkovce pri Lučenci, a posledným na domácej pôde objazdeným pretekom bude 8.augusta Tuningzraz Svidník. Záver ročníka sa bude už po tretí krát niesť v duchu výletu slovenských pretekárov za naše južné hranice, keďže poslednou možnosťou získania cenných majstrovských bodov bude dňa 13.septembra spoločné slovensko-maďarské podujatie na letiskovej ploche pri meste Kiskunlacháza, južne od Budapešti.

Aj v ročníku 2015 bude samozrejme časomieru zabezpečovať profesionálne zariadene s tlačeným výstupom po každej jazde a automatizovanou štartovacou signalizáciou. Divákov okrem napínavých duelov tých najvýkonnejších áut a motocyklov čakajú kuriózne exhibície, kaskadérske vystúpenia, dragstre s výkonom cez 2000 konských síl a tiež tuningové a klubové zrazy. 
 

KALENDÁR PRETEKOV - MSR šprinty 2015

8.máj – Slovakia Ring, Orechová Potôň: Power fest 
šprinty na 1/8 míle, medzinárodný pretek v driftingu - slovensko-maďarský majstrák, Tuning Battle 2015, oficiálny zraz Subaru

30.máj - letisko Přerov: Automotosprint / Power fest
šprinty na 1/4 míle, slovensko-český majstrák, Tuning Battle 2015, zraz US Cars

20.jún - letisko Piešťany: CARat Tuning party
šprinty na 1/4 míle, drifting, Tuning Battle 2015

4.júl - letisko Boľkovce: Automax Power fest
šprinty na 1/8 míle, slovensko-maďarský majstrák, stunt show, drift show, Tuning Battle 2015

8.august - letisko Svidník: Tuningzraz Svidník
šprinty na 1/4 míle, stunt show, Tuning Battle 2015 

13.september - letisko Kiskunlacháza: Poco Loco Drag racing/Power fest
šprinty na 1/4 míle, maďarsko-slovenský majstrák, Honda meeting


Viac informácií nájdete na stránke www.zrychlenie.sk
 

Všetky termíny motoristických podujatí na Slovensku a v blízkom okolí nájdete v najkomplexnejšom kalendári v sekcii KALENDÁR