Veru, bolo sa o čo biť, pretože na letisku v Piešťanoch čakalo na Veľkonočný pondelok prekvapenie. Najdlhšia a najrýchlejšia autoslalomárska trať na Slovensku, na veľmi kvalitnom povrchu dlhá bez mála 2 kilometre!

Nová trať a nová časomiera umožnili púšťať na trať po dve autá v 40 s intervaloch. Tento systém síce riadne naložil traťovým komisárom, no priebeh pretekov zdynamizoval, divácky zatraktívnil a umožnil spomínané navýšenie štartovného poľa. Drobné ranné komplikácie so signálom bezdrôtovej optickej časomiery spôsobili celkovo asi hodinové natiahnutie pretekov. Optimálne pretekárske polooblačné počasie, skvelý bufet, hudba a zábavné moderovanie tradičného moderátora však dlhý deň každému spríjemnili a skrátili. Vyhlasovanie výsledkov bolo tentokrát obohatené mimoriadne štedrými hodnotnými cenami partnerov seriálu i veľkými pohármi. Reakcie jazdcov i divákov v diskusii na www.autoslalom.sk sú tesne po pretekoch až prekvapivo pozitívne. To dáva organizátorom skvelý pocit a chuť robiť seriál AutoSlalom minimálne tak dobre.


Seriál nelicencovaných pretekov verejnosti AutoSlalom sa v máji presúva na tradičnú, rýchlu a kvalitnú trať do Púchova. Tu sa v areáli fabriky Continental bude 8. 5. (piatok – štátny sviatok) konať IV. autobazar.eu AutoSlalom 2009. Viac o seriály AutoSlalom, fotogalérie z podujatí, krátke filmy, kompletné výsledky a zákulisné informácie hľadajte na www.autoslalom.sk

<p>Výsledky autoslalomu</p>