Matej Koník na Rotax Max Challenge v Chebe v top 10

Matej Koník v triede Rotax Micro Max

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Počas tréningov sa zoznamoval s novou traťou a postupne zrýchľoval. Stále sa držal v top 7, výnimkou neboli ani 5. či 3. miesto, a to dávalo predpoklad na pekný výsledok. Kvalifikácia však Maťkovi nevyšla, za víťazom pole position Oscarom Wurzom zaostal takmer 0,5 s a obsadil 10. miesto.

Matej Koník na Rotax Max Challenge v Chebe v top 10

Maťko na trati Kartarena Cheb

V predfinálových pretekoch sa Maťko trápil, na začiatku sa prepadol až na 15. miesto a musel sa predrať vyššie. To sa mu darilo a do konca pretekov si polepšil o 5 miest, v cieli bol teda na 10. mieste. Pred finálovými pretekmi však technici zle dotiahli viečko nádrže na Maťkovej motokáre. Palivo tak tieklo von na kombinézu. Nasiaknutý benzínom sa snažil držať 10. pozíciu, no musel bojovať s Aronom Krepcsikom a Franciszkom Lassotom. Nebolo to ľahké, ale Maťko v bolestiach po niekoľkých výmenách pozícií udržal 10. miesto. V superfinálových pretekoch mal Matej Koník veľa smoly, nechcela ho poslúchať technika, a tak sa postupne prepadol na 15. miesto. Keď už Maťko donútil motokáru, aby fungovala ako má, do konca zostávalo len niekoľko kôl. Začal sa rapídne tlačiť dopredu a podarilo sa mu dostať na 11. priečku.

Matej Koník na Rotax Max Challenge v Chebe v top 10

V Chebe to nešlo podľa Maťkových predstáv

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Matej Koník má teda za sebou ťažký pretekársky víkend na Rotax Max Challenge v Chebe. Na novej trati to po súčte bodov znamenalo, že Maťko sa v silnej medzinárodnej konkurencii dostal do top 10, keď obsadil 9. miesto v triede Rotax Micro Max. Maťka v motokárach podporujú Feber Racing, Dovozy.sk, Kartingshop, Steeldesign a Topspeed.sk. Ako sa mu darí môžete sledovať na Maťkovej facebookovej stránke Matej Koník.