Nevídaná záležitosť

Súťaže budú prebiehať vo viacerých kategóriách – GT Cup, Touring Car Cup, Formula 4 Cup, Drifting Cup, Karting Slalom Cup, Digital Cup. A Slovensko bude mať želiezko v ohni. Maťo Homola, ktorý tento rok pretekal v seriáli TCR Europe, bude reprezentovať v triede TCR za volantom Hyundai i30 N TCR talianskeho tímu BRC Racing Team, ktorý pripravuje aj 4 vozidlá v seriáli FIA WTCR. Prví traja ocenení nebudú získavať poháre, ale medaile, podobne ako v atletike. Ďalší z rozdielov je to, že jednotliví reprezentanti nejazdia za tím, ale za svoju krajinu, a v tomto duchu sa nesie aj výzor auta, či pretekárskych kombinéz.

Ako na správnych olympijských hrách, aj tu čaká na divákov otvárací ceremoniál, ktorý sa bude konať v blízkosti slávneho Kolosea v Ríme. Na divákov čaká aj jazda vozidiel rôznych kategórií cez toto historické mesto a Maťo bol zvolený ako jeden z účastníkov prehliadky. Maťo ako jediný reprezentant Slovenska v kategórii TCR bude súperiť so svetovými jazdcami, ktorí jazdia aj vo FIA WTCR, či TCR Europe, alebo ďalších regionálnych pohároch TCR.

Od spolupráce s BRC Racing Team si sľubuje veľa: „Je to úžasná príležitosť, na ktorú sa veľmi teším. Na okruhu Vallelunga som ešte nebol, no tím BRC mi veľmi pomáha svojimi skúsenosťami a vedomosťami, ktoré aj o tomto talianskom okruhu má. Trať je veľmi rýchla, verím, že by mi mohla vyhovovať,“ hovorí Maťo a dodáva: „Veľmi sa teším aj na otvárací ceremoniál, bude to určite výnimočné a spravím všetko preto, aby som domov doniesol tú najkrajšiu medailu.“

Pretekársky formát víkendu v podstate poznáte zo seriálu TCR Europe – v piatok sú na programe dva tréningy a v sobotu môžete sledovať kvalifikáciu a prvé preteky. V sobotu však prichádza rozdiel, na programe sú dve kvalifikácie – prvá určí poradie do prvých pretekov a tá druhá do druhých. Oboje budú mať 30 minút. Hneď po obede prídu aj prvé preteky víkendu. Tieto budú mať 25 minút + jedno kolo a body v nich bude môcť získať 10 pretekárov. Bodov bude o niečo menej ako v pretekoch č. 2, ktoré sú na programe v nedeľu. Tie majú až 30 min. + 1 kolo a body získa až 15 pretekárov. Víťazom kategórie Motorsport Games Touring Car Cup sa stane ten, kto v konečnom súčte získa najviac bodov. 

Dianie na FIA Motorsport Games môžete sledovať na webe https://www.fiamotorsportgames.com/watch-live, alebo na facebooku www.facebook.com/fiamotorsportgames.