Až na pár drobností perfektný test

Testovanie sa nesie v znamení hľadania toho ideálneho a správneho nastavenia. Belgický tím DG Sport Competition skúšal viacero možností nastavení a snažil sa čo najviac vyhovieť jazdnému štýlu a potrebám Maťa Homolu. „Počas dňa sme ladili pruženie, geometriu a množstvo ďalších nastavení a auto funguje výborne. Zľahka bojujeme s riadením a geometriou, keďže sa mi volant nevracia pri výjazde zo zákruty sám, ale musím mu trocha pomôcť. Túto záležitosť, však, verím, že tím do pretekov v Marrakéši odstráni.“

80 kôl na okruhu vo vysokom tempe znamená vyše 370 ostrých kilometrov, ktoré Maťa poriadne vyčerpali a vyskúšali aj jeho kondičku. „V zime som poctivo trénoval a cítim, že vládzem. Je jasné, že po toľkých hodinách v aute som unavený, ale mám z toho celého výborný pocit,“ dodáva Maťo. Výsledný čas 1:55,910 znamenal pre Maťa 10. miesto, so stratou 1,467 s na najrýchlejšieho Johna Filippiho jazdiaceho na Cupre TCR.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Prvý pretekársky víkend čaká Maťa už o týždeň, jazdiť sa bude na náročnom mestskom okruhu v Marrakéši, v Maroku. Preteky sa pôjdu na 4 rôznych kontinentoch, bude 30 samostatných pretekov (3 každý víkend). Sledovať môžete online na internete počas prvého dňa a nedeľné preteky budú vysielané naživo na stanici Eurosport.