O zábavu je na Slovakia Ringu postarané od piatkového doobedia do nedeľného poobedia.

O zábavu je na Slovakia Ringu postarané od piatkového doobedia do nedeľného poobedia.

Každý správny fanúšik s motorom namiesto srdca si tento pretek nenechá ujsť. Niekoľkí z vás dokonca u nás vyhrali vstupenky. Verím tomu, že niektorí by ste na Slovakia Ring naozaj chceli prísť, ale nemôžete. Nevadí. Myslíme aj na to a hľadáme riešenia.

Je smutné, že keď na Slovensko konečne zavíta veľké motoristické podujatie, všetky naše televízie to s prehľadom odignorujú. Našťastie nás zachráni satelit alebo internet.

Ak sa teda nemôžete z akéhokoľvek dôvodu zúčastniť na pretekoch osobne, našli sme televízne alebo internetové alternatívy. Ak máte doma satelit, máte možnosť sledovať Matador FIA GT1 Weekend na českej stanici Sport5. Údajne by mala prenos vysielať aj Motors TV, ale to sa nám zatiaľ overiť nepodarilo.

Síce slovenské televízie tréningy, kvalifikáciu ani preteky vysielať nebudú, preteky si môžete pozrieť cez satelit alebo internet.
Ak ste sa zapojili do súťaže o lístky, skontrolujte či ste náhodou nevyhrali.

Ak ste sa zapojili do súťaže o lístky, skontrolujte či ste náhodou nevyhrali.

Ak nemáte doma satelit, postačí internet. Z oficiálnej stránky FIA GT1 som vyčítal, že online prenos pretekov uvidíme na starom dobrom portáli YouTube. Okrem neho by mal byť prenos dostupný aj na stránkach autosport.com. Menej náročným ponúka oficiálny portál pretekov livetiming.

Možno Vás doteraz seriál FIA GT1 vôbec nezaujímal. Ale keďže zavítal aj na Slovensko, mohli by sme si všetci v nedeľu nájsť čas a hlavné preteky si aspoň pozrieť v televízii alebo v počítači.

Všetky linky sme nemali možnosť overiť a odskúšať. Snáď budú fungovať. Ak viete o inom vysielaní, nehanbite sa nám to napísať do diskusie.

Pre viac info o FIA GT1 čítajte aj:

Pri pretekoch GT1 bude na SlovakiaRingu bohatý program

SlovakiaRing privíta FIA GT1 - najrýchlejšiu auto sériu sveta

Čo treba vedieť o FIA GT1 na SlovakiaRingu - trať dostane retardér