Program sa začal v pondelok voľnými tréningami. Nikolas testoval mnoho nastavení a tvrdá robota sa odplatila skvelým II. miestom! Utorok pokračoval voľnými tréningami a obsadil 17. miesto v prvej a 16. v druhej jazde. To však mal len jedno rýchle kolo, než sa spustil dážď. V mokrých podmienkach bol úplne najrýchlejší. V stredu už začalo prituhovať. Na rade bola kvalifikácia, ktorá rozhodla o postavení jazdcov v prvej rozjazde. Nikolas zajazdil 3. (!) najlepší čas zo 72 jazdcov! „V prvom tréningu som zajazdil 2. miesto. V ostatných tréningoch sme sa sústredili na doladenie motokáry a nie na výsledok. Maximálne sme sa sústredili na meraný tréning. Mali sme šťastie odskúšať veľa nastavení a do meraného tréningu sme poskladali motokáru podľa toho, čo bolo najlepšie (prevod, tlaky v gumách a nastavenie podvozka). V meranom tréningu som zajazdil 3. miesto zo 72 pretekárov." To znamenalo v skupine C štart z prvého miesta! Túto priečku si držal takmer po celé preteky, len na konci tesne cieľom prešiel 0,072 sekundy za víťazom. Dobré výsledky v predkvalifikáciach znamenali štart zo šiesteho miesta v piatkovom predfinále.

Kolízia znamenala stratu troch miest a penalizáciu

Od tohto momentu sa všetko pokazilo. Nikolas sa držal na šiestom mieste, ale dve kolá pred koncom prišla kolízia, po ktorej skončil mimo trate a prepadol sa na deviate miesto. Na tomto mieste aj dokončil, ale komisárom sa nepáčila jedna životunebezpečná vec, ktorá mohla spôsobiť tragédiu. Áno presne tak, odpadnutý nárazník!! Kartonearena sa k tomu vyjadrila takto: „Vyrazil ho rival. Nikolas sa ešte rýchlo pozbieral a šiel ďalej, ale podľa nových pravidiel dostal za padnutý nárazník penalizáciu práve Niko. Od nárazu rivala mu nárazník padol a keď prišiel do cieľa, podľa pravidiel je potrestaný a nezaujíma komisárov, či si si to spôsobil ty, alebo tebe niekto.“

Vo finále to znamenalo 10-sekundovú penalizáciu a štart z 28 miesta. Niko bol riadne namotivovaný a chcel sa vrátiť kam patrí. „Vymysleli zasúvací predný nárazník, aby bol potrestaný ten, ktorý spôsobí búračku a nie každý, kto bol súčasťou búračky aj nevinne. Najväčší problém bol, že o tom nechceli diskutovať, prečo sa nárazník zasunul..." povedal o incidente Nikolas. Každý dostal penalizáciu. Bohužiaľ pre Nikolasa bolo finále utrpenie. Stíhacia jazda sa skončila technickým problémom s brzdami a bolo po nádejach. Napriek všetkému ti ďakujeme za skvelú reprezentáciu Slovenska a dúfame, že potvrdíš svoje kvality opäť o rok!

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov