”Rozlúčiť sme sa museli s jazdcom Dennisom Zeťákom a mechanikom (Dennisovým otcom) Henrichom Zeťákom, ktorí na konci spolupráce mali pocit, že autá aj tím patrí im. Ba čo viac, všemožne sa snažili dostať finančné prostriedky zo spoločnosti. Pri rozviazaní spolupráce dokonca odmietali vrátiť majetok firmy, kvôli čomu na nich bolo podané trestné oznámenie a záležitosť bude ďalej riešiť polícia SR.” povedal Miroslav Gallo na margo ukončenia spolupráce so Zeťákovcami. A dodal: “Na Slovensku je to asi bežná prax – za dobrotu na žobrotu. Pomoc sa necení, ba priam naopak, dáte prst, odtrhnú vám ruku.”

“Bez našej pomoci by Dennis ešte vždy sedel len za počítačom a hral sa s kamarátmi cez internet. Presadili sme jeho talent a takýmto spôsobom sa nám odvďačila celá jeho rodina. Nemajú ani štipku charakteru, správajú sa ako asociáli.” dodala Kristína Koleňáková, dobrovoľníčka v tíme G-Performance.

G-Performance

Miroslav Gallo si zo Slovakia Ringu odniesol svoj prvý pohár

G-Performance ale na pretekanie nezanevrel, ich novou métou sú okruhy. Premiéru si odbili na predposlednom podujatí Carbonia Cupu, 30. augusta na Slovakia Ringu. Za volant Octavie si sadol manažér tímu, Miroslav Gallo. Kvôli úpravám vozidla nestihli prvý tréning, no šťastie im neprialo ani v druhom, ktorý pre ťažkú haváriu zrušili. Pre Miroslava to boli len druhé preteky a prvé na okruhu. V kvalifikácii musel zo seba dostať maximum. Časom 2:31,9 vybojoval 5. miesto v triede A7.

Miroslav Gallo takto komentoval svoje prvé okruhové vystúpenie: “Preteky začali veľkou haváriou, tesne pred 2. zákrutou bolo vozidlo predo mnou vytlačené na okraj trate, následne sa roztočilo. Navyše sa to isté stalo aj vozidlu za mnou, čiže prudko brzdiť sa nedalo a ani vedľa seba som nemal miesta na vyhýbanie sa. Mal som čo robiť, aby som nikoho netrafil. Ďalší priebeh pretekov bol veľmi zaujímavý, plný súbojov a predbiehania. Nakoniec som sa umiestnil na 3. mieste v skupine A7, čo pre mňa znamenalo zisk prvého poháru v motoršporte, čo sme následne oslávili krstom našej Octavie.”

Tím G-Performance ďakuje reklamným partnerom za pomoc a dôveru: spoločnosti Crealab.sk, Autogrip.sk, Hyperinzerce.cz, Slovenská inzercia, Topspeed.sk. Ďakujeme autoservisu Autoďurán za zapožičanie prepravného vozidla.

G-Performance

Partneri tímu G-Performance