Porsche bude obhajovať celkové prvenstvo v tomto závode, takže sa auto tejto značky postaví na štart s číslom 1. To bude šoférovať továrenská posádka Timo Bernhard (Nemecko), Marc Lieb (Nemecko), Romain Dumas (Francúzsko) a Marcel Tiemann (Monaco). Ich auto bude 480 k Porsche 911 GT3 RSR podporované stajňou Manthey Racing (to je presne to na obrázkoch okolo). V roku 2008 si táto štvorica pod vedením skúseného bossa Olafa Mantheya zabezpečila hat-trick keď vyhrala 24 hodinovku na Nürburgringu po tretí krát za sebou. Tento rok by túto šnúru potiahli samozrejme ďalej.

<p>Porsche 911 GT3 RSR</p>

Druhé auto Manthey Racing, 445 k Porsche 911 GT3 Cup S, bude šoférovať štvorica Emmanuel Collard (Francúzsko), Richard Lietz (Rakúsko), Wolf Henzler (Nemecko) a Dirk Werner (Nemecko). Držme teda Porsche palce, aby sa im aj napriek novým technickým obmedzeniam zo strany organizátorov, podaril získať už 4. triumf za sebou. Predpoklady na to veru má. Good luck!

 

Chcete vedieť viac o konkurentoch Porsche? Tu nájdete video Audi R8 LMS a tu zase fotografie Audi R8 LMS prípadne krásny Lexus LF-A.