Výborná správa, preteky automobilov do vrchu sa tento rok vrátia na Pezinskú Babu. Rezervujte si prvý prázdninový víkend a príďte sa pozrieť!

Pezinská Baba vymenila pretekárske autá a za pracovné stroje. Iste si niektorí pamätáte niekoľko semaforov, ktoré nám pri prejazde horským priesmykom znepríjemňovali život. Boli však nutnosťou. Baba sa musela s kopcovými pretekmi rozlúčiť a Majstrovstvá Európy zobrala pod svoje krídla Dobšiná. Dlhých päť rokov sa Babe nejazdilo, hoci cesta je už niekoľko rokov opravená.

Pezinská Baba

Pezinská Baba sa po rokoch vracia do kalendára MSR PAV

Trať pri Pezinku patrí medzi najkrajšie kopce v Európe. Každý rok sa tu schádzalo veľa pretekárov, aby si zmerali sily na 5100 m dlhom kopci s 19 zákrutami, priemerným stúpaním 5,1% a prevýšením 280 m. Preteky na Babe však definitívne neskončili. Tento rok sa vracajú do kalendára v rámci Majstrovstiev Slovenska. Na Babu sme zvykli chodiť na začiatku letných prázdnin a inak tomu nebude teraz. Preteky naplánovali na prvý júlový víkend, teda 4. a 5. júla (preteky MSR PAV nájdete aj v našom TopSpeed.sk kalendári). O oživenie obľúbených kopcových pretekov sa postarala spoločnosť STW Motorsport a organizačný tím okolo pretekára Petra Ambrúza.

Pezinská Baba

Počas prvého prázdninového víkendu budú opäť na Pezinskej Babe burácať motory

Správa o návrate Pezinskej Baby do kalendára MSR PAV nás nesmierne potešila. Taká krásna strať si oživenie pretekov zaslúžila. Takže na začiatok prázdnin si nič iné neplánujte a príďte sa pozrieť na preteky na Pezinskej Babe.