K dokonalosti mu bude chýbať zisk maximálneho možného počtu bodov zaratávaných pretekov. Chybičku krásy ich štatistika dostala práve novembrovými pretekmi. Tie boli 4-té v sezóne, ktoré Go Baby Go nevyhrali a prvé, v ktorých skončili horšie ako druhí. Inak sú takmer dokonalý tím!

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Niekdy nepustí technika

V týchto pretekoch ich výsledok rozhodla slabá motokára. Nech sa chalani na trati snažili ako len dokázali (a teda že dokážu veľa), na lepšie než 6. miesto v prvých pretekoch to nebolo. V druhých pretekoch nad supersilnými súpermi z Rakúska v podobe 2Be Found zvíťaziť nedokázali, a tak pretekársky štvrtkový večer ukončili so ziskom 6. a 2. miesta. Žiadna tragédia, no radovať sa im, pochopiteľne, veľmi nechcelo...

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov
Víťazi sezóny 2015 sú definitívne známi. Budú to chalani z Go Baby Go. Veľká bitka v decembri prebehne o II. miesto, na ktoré majú rovnaké šance tímy HBRT aj Rival Car. O nič menej husté to bude v bitke o IV. miesto, na ktoré si robia nároky partie AST Presskam a AXEL racing team.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov

Naopak, ohromnú radosť z víťazstva mali bratia Liedlovci (Marcel a Tomáš), ktorých na trati skvelo podporila čerstvá majsterka SR v halových motokárach - mladá a divoká Barbora Pucherová. Pre tím AST Presskam to je v seriáli KartCup prvé víťazstvo. Získali ho čiastkovými výsledkami v oboch hodinových pretekoch ako odmenu za III. a II. miesto. Po súčte bodov novembrový KartCup vyhrali s náskokom len jedného bodu.
 

Najtesnejším možným rozdielom, presnejšie rozhodnutím, však skončil verdikt určenia druhého miesta. Historicky! Podľa výsledkov pretekov na II. miesto mali nárok rovnako tímy Go Baby Go aj Rival Car. Prišlo na rad rozhodovanie podľa lepších výsledkov v kvalifikácii. Aj v tomto prípade to dopadlo nerozhodne. Preto v tretej inštancii rozhodlo najrýchlejšie kolo v pretekoch a až vďaka nemu patrí druhá priečka tímu Rival Car. Také hĺbkové študovanie priebehu pretekov organizátor za 4 sezóny a spolu takmer 50 pretekov nepamätá!

XI. KartCup 2015 report

Andrej Cimmermann je doslova tichý zabijak. Veľa toho nenahovorí a ak, zväčša nie nahlas, no na trati ide veľmi presvedčivo.

Špeciálnu pozornosť a obdiv si za tieto preteky z pohľadu organizátora zasluhujú dvaja jazdci. Andrej Cimmermann z tímu Na Hrane za stabilnú a precíznu jazdu v pretekoch v protismere, ktoré sa jazdili prvú hodinu. A mladý Mišo Lukačovič z tímu Kart+ za neustály kontakt so špičkou štartovného poľa počas jeho stintu v druhej hodinovke v smere. Špeciálne Mišo tvrdým a pravidelným tréningom po necelých dvoch rokoch dokáže nie len držať krok s najrýchlejšími jazdcami seriálu, ale aj získavať pozície v Top 5. To je po oveľa dlhších rokoch pre viacerých jazdcov nedosiahnuteľná méta. V prípade oboch jazdcov je zrejmé, že talent na tento druh motoršportu tam je, teraz to chce už len tvrdý tréning a sústredenosť počas samotnej jazdy.

XI. KartCup 2015 report

Na to, že mladý Mišo Lukačovič pred dvoma rokmi ani netušil čo je to motokára sú jeho výsledky na trati viac než slušné!