Už od roku 1988 je Race Of Champions udalosť, na ktorú sa každoročne teší každý skutočný fanúšik motoršportu

Zlatý klinec celého podujatia je samotná súťaž v dvoch kategóriach: The Race Of Champions Nations Cup (čiže súťaž národov) a The Race Of Champions (súťaž jednotlivcov). Medzi národmi si nakoniec titul vybojovali borci z Nemecka v zložení Michael Schumacher (toto meno vám asi niečo hovorí :-) a Sebastian Vettel. Vo finále zdolali team Škandinávie v zložení Tom Kristensen a Mattias Ekstrom.

 

Medzi jednotlivcami dominoval súčasný kráľ WRC Sebastien Loeb ktorý vo finále zdolal istého veterána F1 ktorým nebol nik iný ako David Coulthard. Naozaj sa bolo na čo pozerať, veď rozhodovala až tretia jazda v poradí. Ak vám tento ročník ušiel a zatúžili ste si aspoň späťne pozrieť túto fináovú jazdu, máme pre vás riešenie. Ako jediné médium na Slovensku vám prinášame záznam z tejto jazdy. Príjemné pozeranie!

<p>Sebastien Loeb</p>

Pre ďalšie informácie a fotografie navštívte stránku organizátora na adrese http://www.raceofchampions.com. Pozerajte si ju hlavne v predstihu v budúcom roku nakoľko sa tam občas objaví zaujímavá súťaž. Tento rok bola výhra jazda na ROC s Michaelom Schumacherom. Ale šoféroval Schumi, nie ten vyžrebovaný štastlivec :-)

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 16 obrázkov