Team Race4Slovakia

Team Race4Slovakia

Dick Kvetňanský a team Race4Slovakia bude súťažiť v kategórii Supercar GT s úplnou novinkou – rýdzo slovenským superšportom R4 z ultraľahkých karbónových vláken, ktorý dizajnovo vychádza zo svojho úspešného predchodcu K-1 Attack. Po náročnej piatkovej kvalifikácii sa na štarte stretne až 70 najrýchlejších superáut, ktoré si zmerajú sily v dvoch víkendových pretekoch. Dicka Kvetňanského bude v teame dopĺňať holandský profi jazdec Ardi van der Hoek. Tento bývalý jazdec DTM je na okruhu v Assene ako doma, čo zlepšuje šance slovenského teamu na dobré umiestnenie.

Rizla Racing Days sú najväčšie kobinované preteky sezóny, na okruhu v holandskom Assene si totiž zmerajú sily nielen jazdci na automobilových superšportoch v Dutch Supercar Challenge SSII a GT ale o víťazstvo budú bojovať aj motorkári v kategórii ONK Dutch Superbikes, jazdiť sa bude aj motokárový šampionát CIK-FIA European Superkart a dokonca aj ATS Formel 3 Cup a NEC Formula Renault 2.0

Team Race4Slovakia je pripravený urobiť dobré meno slovenskému motošportu a pobiť sa za čo najlepší výsledok, jeho šéf Dick Kvetňanský verí v pozíciu medzi dvadsiatkou najlepších jazdcov. Naši fanúšikovia však cez víkend budú dúfať, že kvalifikačnú divokú kartu Dick premení na ešte lepšie umiestnenie, ktoré by znamenalo významný úspech slovenského motorizmu vo svete. Držíme palce!