Sebastien-Loeb-SlovakiaRing

Dnes už niet pochýb o tom, že Seb Loeb je najúpsešnejší automobilový pretekách na svete! A snáď aj všetkých čias?

Medzi hviezdne mená, ktoré potvrdili účasť na augustových pretekoch, patrí okrem deväťnásobného majstra sveta v rally Sébastiena Loeba aj najúspešnejší slovenský pretekár Štefan „Štofi“ Rosina (26). V tohtoročnom seriáli FIA GT Series sa spomínaní jazdci stretli na belgickom okruhu Zolder, kde Rosina s tímom Reiter Engineering (Lamborghini Gallardo) zvíťazil. Svoje sily si zmerali aj na katalánskom okruhu v seriáli Porsche Supercup pred Veľkou cenou Španielska Formuly 1. Ako sa popasuje náš svetový pretekár a legenda svetového formátu Loeb, zažije slovenské publikum premiérovo a zdá sa, že aj naposledy: Rosina totiž nedávno oznámil svoj odchod do pretekárskeho dôchodku.

FIA-GT3-series-teams

Sébastien Loeb so svojím tímom rovnakého mena jazdí s vozidlom McLaren MP4-12C GT3. Tento rok okrem FIA GT Series preteká slávny Francúz aj na vybraných podujatiach svetového šampionátu rally (WRC), kde vyhral dve podujatia z doterajších troch účastí a videli sme ho aj v seriáli Porsche Supercup pri Formule 1. Svoje majstrovstvo za volantom potvrdil tiež nedávnym, historickým rekordom v najslávnejších pretekoch do vrchu na americkom Pikes Peak. Univerzálny pretekár má na konte aj pódium z najslávnejších 24-hodinových pretekov v Le Mans (r. 2006, 2. miesto). Prezývku „mimozemšťan“ si však vyslúžil najmä vďaka bezprecedentnej dominancii v Majstrovstvách sveta v rally (WRC), kde v rokoch 2004-2012 vyhral neuveriteľných 76 podujatí a 9 majstrovských titulov za sebou.

Stefan Rosina vyhral preteky FIA GT3

Štófimu za začalo najlepšie v histórii dariť práve v čase, keď oznámil, že s profi motoršportom končí. Nie je to irónia? :)

V seriáli FIA GT Series má tento rok na konte jedno prvé miesto na štarte a jedno víťazstvo z úvodných pretekov vo francúzskom Nogare. Za volantom sa strieda s tímovým kolegom - portugalským pretekárom Álvarom Parentem. Štefan Rosina si z doteraz jedinej tohtoročnej účasti v Belgicku s tímom Reiter Engineering odniesol historicky najrýchlejšie kolo vozidiel GT3 na okruhu v Zolderi, jedno druhé a jedno prvé miesto v pretekoch. Za volantom sa strieda so skúseným tímovým kolegom Petrom Koxom z Holandska. Ako sa mu bude dariť na trati plnej skúsených a slávnych pretekárov, uvidíte počas MATADOR RACING WEEKENDu už 17. a 18. augusta na okruhu Slovakia Ring.

Stefan Rosina vyhral preteky FIA GT3